Спеціальні потреби

Медична кар’єра з шкільної парти


Медична кар’єра з шкільної парти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00
Direct link
В умовах високого безробіття є галузі економіки, де не вистачає кваліфікованих працівників. Одна з них, система охорони здоров’я, яка давно відчуває нестачу медичних сестер та обслуговуючого персоналу. Важка та складна робота, велика відповідальність, чергування протягом доби, не приваблюють молодь. У містечку Ворентон, що у Вірджинії, придумали спосіб зацікавити підростаюче покоління медичною кар’єрою, ще за довго до закінчення школи. Тут не просто проводять екскурсії, а вчать школярів практичним навичкам. Цим школярам ще далеко до закінчення навчання у середній школі. Однак, вони вже набувають навички професійних медичних працівників.

«Ми вчимо їх зашивати рани. Я навчилась це робити лише коли почала працювати», – каже медсестра Венді Ґрінвуд.

Ґрінвуд професійна медсестра у вірджинському госпіталі. П’ять років тому вона разом з колегами започаткувала літній табір з метою зацікавити молодь професіями у системі охорони здоров’я. І почали з накладання швів. Школярі вчаться зашивати рани на свійських тваринах. Застосовують інструменти, якими, переважно, укомплектовані кімнаті швидкої допомоги. Усі учасники цієї групи вже вдруге у цьому таборі. Як розповідає Син Зан, цього разу практичні заняття складніші:

«Цього року ми вчимося більш складним речам, як то накладання скобок».

Підлітків вчать і іншим речам, наприклад, накладати гіпс, чи техніці пересування постраждалої в аварії людини, або ж демонструють як робити надрізи.

«Минулого року, на початковому рівні, я навчився накладати елементарні шви. Це стало вирішальним у моєму намірі стати хірургом», – каже учасник програми Шреяс Ґарга.

Чимало з цих школярів приходять сюди вже з наміром стати лікарем чи медсестрою. У таборі вони більш детально дізнаються про різні медичні спеціальності.

Організатори табору сподіваються, що його учасники не лише оберуть медичну професію, а й прийдуть працювати саме у цей госпіталь. За п’ять років, програма розрослась з однієї дводенної сесії, до п’яти цього року. Учасники повинні бути віком від 12 до 18 років і заплатити 50 доларів за реєстрацію.
XS
SM
MD
LG