Спеціальні потреби

У Сирії пройшли перші багатопартійні парламентські вибори


Паралельно з триваючим протистоянням між опозицією та урядом Сирії, опозиційні до партії Баас кандидати вели передвиборчу кампанію. 40 років правління династії , домінування якої намагається утримати теперішній президент Башар аль-Ассад, як виглядає, добігає кінця. Молоде покоління намагається як через вибори, так і шляхом військового протистояння, усунути режим Ассада від влади. Мохамед Бадрі від партії Національна демократична солідарність – один з поміркованих опозиційних кандидатів. Бадрі намагається шляхом переконання здобути перемогу на виборах. Хоча і санкціонована урядом, опозиція все ж намагається прислухатись до настроїв на вулиці.

«Ми прагнемо демократії та свободи у пресі. Ми прагнемо реалізації надій та сподівань пересічних сірійців», – каже кандидат. Він переконаний, що нова Конституція Сирії дає можливість побудови нової держави, проблема лише у виконанні законів.

«Проблеми, які ми маємо, не є проблемами відсутності закону. Проблема полягає у застосуванні та виконанні цього закону. Конституція Сирії відповідає міжнародним стандартам», – вважає він.

Мохамед Бадрі, обіцяючи виборцям виконання законів, знаходить собі прихильників.

«Він служитиме країні. Мені подобається його програма, оскільки він декларує нові речі – наполегливість, свободу та прогрес»,- каже студент Мосеб Хамуд.

Водночас кандидат, не зважаючи на опозиційність, не поспішає критикувати існуючий уряд. Він каже: «Лідери Сирії та уряд країни дивляться далеко вперед. Сирія була і буде залишатись центром усього Близького Сходу. Після завершення кризи країна буде сильнішою економічно та військово».
Але така позиція не завжди знаходить розуміння у молодих сирійців. Деякі з них кажуть, що не підуть голосувати, оскільки жоден з кандидатів, не вартий того, щоб бути обраним»

Після 14 місяців протестів та кровопролиття, яке забрало життя, за різними підрахунками, 9 тисяч людей, радикальна опозиція бойкотує ці вибори. За їх словами, це - ще один шлях для уряду виграти час. Але деякі сирійці таки розглядають ці вибори як альтернативу кривавому повстанню.

XS
SM
MD
LG