Спеціальні потреби

Аннан виступає проти «подальшої мілітаризації» Сирії


Заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Валері Еймос

Спеціальний посланець ООН і Ліги арабських держав у Сирії Кофі Аннан заявив, що подальша мілітаризації країни лише «призведе до погіршення ситуації».

Таку заяву колишній генеральний секретар ООН зробив у Каїрі, де він зустрівся з главою ЛАД Набілем аль-Арабі. З Каїра Аннан має вирушити до Сирії.

Тим часом заступник міністра нафтової промисловості Сирії Абдо Гусамеддін пішов у відставку з посади та оголосив про перехід до лав опозиції кажучи, що сирійський народ переживав «страждання, болі і смуток», які протягом року завдав режим Башара аль-Асада.

У розміщеному на YouTube відео зверненні він закликав своїх колег «покинути потопаючий корабель».

Гусамеддін став першим сирійським високопосадовцем, який добровільно вийшов зі складу уряду з часу початку антиурядових протестів у березні 2011 року. Глава опозиційної Сирійської національної ради привітав рішення Гусамеддіна і закликав інших чиновників приєднатися до опозиції.

У четвер у Дамаску заступник генсекретаря ООН із гуманітарних питань Валері Еймос зустрілася з представниками Міністерства культури Сирії. У розмові з кореспондентами, вона розповіла про свої відвідини у середу кварталу Баба-Амр у місті Гомс. Пані Еймос зазначила, що частини кварталу «повністю спустошені».

XS
SM
MD
LG