Спеціальні потреби

Сирійські війська звільнили від «Ісламської держави» найбільше місто на сході країни

  • ap

Сирійські війська обстрілюють позиції бойовиків «Ісламської держави» в місті Дейр ез-Зур

Сирійські збройні сили повідомили в п’ятницю про звільнення від «Ісламської держави» східного міста Дейр ез-Зур. Це ще одна поразка цього екстремістського угруповання, яке вже втратило всі міські опорні пункти в Сирії та Іраку.

Дейр ез-Зур, найбільше місто на сході Сирії, протягом майже трьох років було поділене на дві частини. Одна з них була під контролем сирійського уряду, другу окупували бойовики «Ісламської держави».

Представник сирійської армії генерал Алі Майгоуб, який проголосив перемогу, повідомив водночас про «останній етап» військової кампанії з метою повного знищення ІЛІЛ у Сирії.

Екстремістське угруповання втратило понад 90 відсотків території, яку контролювало в обох країнах у 2014 і 2015 роках, включно з Мосулом в Іраку та Раккою в Сирії. Тепер шиїтські воєнізовані угруповання наступають на залишки бойовиків у містечку аль-Каїм, що на іракському боці кордону. Тим часом ісламісти відступили в пустиню, де перегруповуються і готуються до ведення партизанської боротьби.

Сирійська армія, підтримана російськими та іранськими військами, а також переважно курдські сирійські сили, що мають підтримку Сполучених Штатів, докладають зусиль для встановлення контролю над багатою на нафту провінцією Дейр ез-Зур, включно з містом аль-Букамаль.

Тимчасом іракські війська наступають у напрямку міста аль-Каїм у долині річки Євфрат. Протягом довшого часу це місто використовувалось ісламістами для транспорту бойовиків і озброєння через річку між обома країнами.

Російське військове втручання у конфлікт уможливило військам президента Башара аль-Асада перебрати ініціативу і звільнити від «Ісламської держави» більшість території країни.

Дивіться також: Українець став кращим фріраннером за версією Red Bull Art of Motion 2017

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG