Спеціальні потреби

Сирійські біженці шукають порятунку у Лівані


У понеділок посол Роберт Форд і решта дипломатичного корпусу США у Сирії залишили Дамаск через, як пояснює Державний департамент США, загострення ситуації у Сирії. Такий крок з боку Сполучених Штатів ще більше ізолює режим аль Ассада від західного світу, який вимагає відставки Асада і припинення кривавої розправи над опозицією.

Сирійці, поранені у сутичках із урядовими військами, у пошуках медичної допомоги тікають у сусідній Ліван. У рідній країні лікуватись небезпечно. Сирійські біженці лікуються у таємному шпиталі у найбільшому місті Лівану – Триполі.

6-річний Амран – один з наймолодших пацієнтів цієї лікарні. Йому складно ходити, через поранення. Амран каже, що у нього стріляли, коли він разом з мамою тікав із Сирії. Кулі не зачепили матір, а от маленький Амран лишився інвалідом на все життя. У цій клініці у Триполі багато дітей із Сирії. Лікарі просять на називати її адресу.

Пацієнти ховають обличчя. Багато з них у Сирії виступали проти режиму Башар аль Ассада. Вони хвилюються за безпеку рідних у Сирії. Попри загрозу вони не припиняють боротьбу з диктатурою.

Один із опозиціонерів, який втік до Лівану, поширює в Інтернеті зняті у Сирії відеоматеріали. Під час розгону мітингу урядовими військами 4 місяці тому цей чоловік отримав поранення. Його врятував сусід по палаті, який допоміг перебратися до Лівану.

«Втеча до Лівану дуже небезпечна справа. Коли ми приєднались до спротиву, то розуміли, що або помремо або переможемо. Я воював в армії Ассада, але дезертирував, бо не міг терпіти жорстокості. Це нелюди, вони вдираються до будинків та вбивають всіх, не зважаючи на вік та стать», – каже активіст, який боїться називати своє ім’я.

А ось що кажуть інші поранені опозиціонери у палатах поруч:

«Ассад мріє, щоб країна занурилась у громадянську війну. Це в його інтересах. Він використовує проти сирійців танки та літаки. Він просто нелюд. Якби ви побачили моє місто у провінції Гомс, ви би розридались».

Місцеві живуть у жахіттях. Пацієнти кажуть, що не можуть отримати медичну допомогу у Сирії, бо військові регулярно проводять рейди у лікарнях та арештовують опозиціонерів. Вони кажуть, що їм пощастило дістатись Лівану.

Для цих сирійців і багатьох їх співвітчизників, які хочуть змін, війна із Ассадом повністю змінила уявлення про те, що таке щастя. Справжньою удачею вони вважають вижити у протистоянні із безжалісним ворогом.

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG