Спеціальні потреби

Актуально

У США відпрацьовували сценарій ядерної тератаки

Поки у далекому Афганістані та Іраку американські військові воюють з реальними терористами, у себе вдома вони борються з уявними. Збройні сили США провели ряд тренувань на випадок ядерної терористичної атаки на американське місто. Участь у навчаннях у штаті Індіана взяло понад три тисячі військових і поліцейських та півтори сотні акторів найнятих виконувати роль жертв теракту.

Усе виглядає реалістично. Обурений натовп, перегорнуті машини, дороги заблоковані уламками будівель, з руїн клубиться дим. Актори, які виконують роль постраждалих, несамовито кричать від болю і просили допомоги.

За сценарієм навчань, Національна гвардія, армія та групи швидкого реагування мають працювати синхронно аби надати допомогу ста тисячам жертв, які опинилися в епіцентрі ядерного вибуху. Ще мільйон мешканців міста потребує евакуації.

Як говорить керівник навчань Джеймс Ларсен, найважливіше навчитися діяти саме у такій ситуації.

«Ми не часто тренуємося у таких умовах, які наближені до реальних. Коли перед нами ворог у вигляді радіації».

Солдати не знають як розвиватимуться події. Поки одні надають допомогу вагітній жінці, інші ловлять в’язня, який втік із тюрми. У навчаннях навіть задіяні псевдо журналісти та фотографи.
Майже сто п’ятдесят акторів виконують роль постраждалих, демонстрантів або мародерів.

Солдатам також доводиться долати мовний бар’єр, адже Америка країна іммігрантів. Албанець Тоні Івезай заплутав американських військових не відомою їм мовою.

Для одного з акторів - пенсіонера Боба Форда участь у навчаннях це не лише спосіб провести вільний час, а і можливість допомогти своїй країні.

«Я відчуваю, що це допомагає їм краще служити країні, і певним чином я допомагаю їх підготовці».

Солдати вдячні за гру акторів яка допомагає їм відчути себе у реальній ситуації.

Захарія Девіс - лейтенант медичної служби каже, що це і є мета - відтворити справжні умови, що допомагає навчанню.

Реалістичності навчання сприяють і штучні руїни уявного міста. Їх створенням займалася спеціально найнята компанія Safety Solutions. Її віце-президент Майкл Рімер каже, що використано тонни будівельних уламків, бетону. Навіть автомобілі з місцевого авто звалища. Роль жертв, додав він, виконували манекени.

Після того як солдати витягають з під уламків манекени, їх замінюють справжні люди, яким надають допомогу та проводять очищення від радіації військові медики. Це відбувається у захисних костюмах у безжалісну спеку.

Як розповідає майор медичної служби Марк Роусквіст, все максимально наближено до реальності.

«Зараз вони працюють з манекенами та акторами. У реальній ситуації це можуть бути справжні постраждалі. Я прагну аби вони навчилися швидко визначати будь-яке ушкодження чи хворобу».

Військові також тренуються вести облік постраждалих та їх переміщення, як за допомогою комп’ютерів так і у випадку виходу техніки з ладу. Відпрацьовується також сценарій, за яким жертвами стають самі рятувальники.

Все це потребує злагодженої роботи усіх ланок, що не завжди легко адже у навчаннях беруть участь люди та підрозділи з різних куточків країни.

Поки солдати та медики працюють над ліквідацією наслідків уявного ядерного вибуху, інспектори занотовують усе, що потребує удосконалення. А ще фіксують час потрібний на виконання кожної операції. Під час справжнього радіаційного лиха, зволікання у кілька секунд може коштувати тисяч життів.

Всі новини дня

«Тактика салямі». Як Україна бачить вирішення питання Росії в Радбезі ООН? Відео

«Тактика салямі». Як Україна бачить вирішення питання Росії в Радбезі ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00

Присутність Росії в Радбезі ООН є наслідком найбільшого дипломатичного шахрайства 20 століття. Про це нині заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи на віртуальній дискусії аналітичного центру Четем Хаус у Лондоні.

Повернувся «з того світу»: Історія порятунку військового, який сподіваєтьтся продовжити службу в ЗСУ. Відео

Повернувся «з того світу». Історія порятунку військового, якого записали в двохсоті в сюжеті Олени Адаменко і Михайла Заїки. Капітан Євген Овчинников втратив на війні ліву ногу, права нога у нього серйозно травмована, але чоловік не полишає надії продовжити службу в ЗСУ.

Візит на ЗАЕС підтвердив оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою - Ґроссі

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі під час зустрічі із президентом України у Запоріжжі, 27 березня 20232 року (Фото: AP/Efrem Lukatsky)

Візит на Запорізьку атомну електростанцію Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Ґроссі цього тижня підтвердив його оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою. Про це йдеться в заяві Гроссі щодо ситуації в Україні від 30 березня.

Генеральний директор МАГАТЕ заявив, що рішуче налаштований продовжувати дипломатичні зусилля, аби захистити станцію та запобігти ядерній аварії, яка може мати важкі наслідки для людей і навколишнього середовища в Україні та інших країнах.

Ґроссі зазначив, що незабаром може поїхати до Росії для подальших переговорів, адже протягом останніх місяців працював і з Києвом, і з Москвою над пропозиціями щодо безпеки на ЗАЕС.

Ядерна аварія з радіологічними наслідками не пощадить нікого

"Дуже, дуже важливо, щоб ми погодилися щодо фундаментального принципу, згідно з яким атомна станція не повинна бути атакована ні за яких обставин, і вона також не повинна використовуватися для нападу на інших. Ядерна аварія з радіологічними наслідками не дасть пощади нікому," - заявив Ґроссі.

Він зауважив, що військова активність в регіоні розташування ЗАЕС посилюється: "Відверто говорять про наступ і контрнаступ. Цей регіон переживає, можливо, більш небезпечну фазу, з огляду на триваючий конфлікт».

У повідомленні МАГАТЕ йдеться, що під час поїздки на ЗАЕС 29 березня Ґроссі супроводжувала нова група експертів, які залишалися на території станції. Це вже сьома така команда з моменту прибуття місії МАГАТЕ сім місяців тому. «Ми змогли провести ротацію команд. Зараз там нова команда, яка продовжить свою роботу. Для мене це було дуже важливим», - сказав Гроссі.

Це вже другий візит директора МАГАТЕ на станцію за час її окупації російськими військами в березні 2022 року. Ґроссі заявив, що візит у середу дозволив йому на власні очі побачити шкоду, якої зазнала станція з моменту його останнього перебування там, особливо після обстрілу в листопаді.

Путін "не любить, коли люди виступають проти його ідей" - експерт про арешт журналіста WSJ в Росії, який писав про групу "Вагнера"

Репортер американської газети The Wall Street Journal Еван Гершковіч, затриманий за підозрою в шпигунстві, виходить з будівлі суду в Москві, Росія, 30 березня 2023. REUTERS/Evgenia Novozhenina

Арешт журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича може бути пов'язаний із його дослідженням діяльності ПВК "Вагнер", а президент Путін має довгу історію утисків свободи слова й преси у Росії. Крім того, російська влада намагається отримати більше американських громадян для можливих обмінів заручниками зі США.

Про це у коментарі Українській службі Голосу Америки розповів Роберт Янг Пелтон, канадсько-американський письменник і дослідник приватних військових груп.

"Одна з сумних речей у відносинах Америки з Росією полягає в тому, що ми обмінюємось людьми високого рівня, не завжди шпигунами, іноді звинуваченими у шпигунстві, іноді людьми, заарештованими за підозрою в скоєнні чогось. Ми обмінювали російських шпигунів, і таких людей як Віктор Бут, який абсолютно є частиною інфраструктури російської армії, - сказав Пелтон. - Я припускаю, що... він може бути ще одним пішаком у грі".

В інтерв'ю Пелтон розповів, що висвітлював десятки воєн та збройних конфліктів у світі, зокрема, місяць провів в Україні та був неподалік Бахмута. Також він працював на війні в Чечні, тож порівняв ситуацію зі ставленням до журналістів у Росії тоді.

"Коли я був у Грозному з повстанцями в 1999 році, вони вбивали журналістів і отруювали їх. Вони стріляли в обличчя в ліфтах. У мене немає жодних сумнівів щодо того, як Росія атакує іноземних журналістів, які занадто близькі до того, про що вони не хочуть, щоб чув світ, - сказав Пелтон. - З 1999 року, коли Путін прийшов до влади, він жорстко кидається на журналістів. Він не любить, коли люди виступають проти його ідей, його програм, його слів. Так, журналісти в Росії є. Так, є агресивні слідчі групи, але він робить усе, щоб їх закрити".

Чи арешт Гершковича пов'язаний із його дослідження діяльності "вагнерівців", Пелтон вважає, що : "Компанія Пригожина також втручається у вибори, вони не соромляться і керувати агентством Інтернет-досліджень, і не соромляться вбивати людей. Й ми повинні відкрито подивитись на приватних громадян, таких як Пригожин, які вбивають людей, і назвати це тим, що це є. І не виправдовувати це тим, що це були квазімілітарні чи приватні військові компанії. Є факт, що вони нападали на журналістів. І Захід помиляється, коли вважає, що якщо журналісти напишуть слово «преса» на грудях, їх не вб'ють, або якщо вони мають машину, то їх не заарештують в Росії".

Заарештований Еван Гершкович має батьків, які, як повідомляють американські медіа, виїхали із Радянського Союзу. Він говорить російською, працював у Москві для видань Agence France-Presse, Moscow Times та The New York Times, а пізніше почав висвітлювати теми Росії, України та регіону для The Wall Street Journal. Серед його новіших матеріалів - статті про занепад російської економіки та розкол між кремлівськими елітами та ПВК "Вагнер".

Раніше Голос Америки повідомляв, що США рішуче засудили арешт Гершковича, якого затримали в Єкатеринбурзі й звинуватили у спробі нібито отримати секретну інформацію. "Націлювання на американських громадян з боку російського уряду абсолютно неприпустимі. Ми рішуче засуджуємо затримання пана Гершковича", - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр.

США засуджують напади й репресії російського уряду щодо журналістів і свободи преси, йдеться в заяві. У Державному департамені нагадали про заклик до американських громадян не їздити до Росії, а тих, хто зараз там перебуває, негайно виїхати з країни.

Газета The Wall Street Journal також відкинула звинувачення проти журналіста. А Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії паризької групи свободи преси "Репортери без кордонів", сказала, що Гершкович - перший іноземний журналіст, якого заарештували у Росії з початку війни в Україні.

Американські інспектори про допомогу, яку США надають Україні. Відео

Американські інспектори про допомогу, яку США надають Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

«Ми не виявили серйозних кримінальних порушень допомоги наданої Україні нашим агентством», – Ніколь Ангарелла, інспекторка від Агентства США з міжнародного розвитку

Більше

XS
SM
MD
LG