Спеціальні потреби

Том Прайс пішов у відставку


Том Прайс

Міністр охорони здоров'я США Том Прайс пішов у відставку.

Причиною цього рішення став скандал навколо авіаподорожей міністра - Прайс не менше двох десятків разів вибирав приватні літаки замість звичайних комерційних рейсів. За оцінками ЗМІ, на це було витрачено понад 500 тисяч доларів з федерального бюджету.

У четвер Прайс заявив, що частково компенсуватиме ці витрати, запропонувавши заплатити 52 тис доларів - вартість його особистого місця в літаку, проте цього явно недостатньо, оскільки міністр і його супроводжуючі також користувалися військовими рейсами.

Комітет Палати представників з нагляду в середу направив листи до Білого дому і низки федеральних відомств, в яких зажадав детальну інформацію про використання урядових або приватних некомерційних літаків високопоставленими чиновниками для офіційних і особистих поїздок.

Том Прайс, лікар-ортопед за професією і колишній конгресмен від Джорджії. Будучи конгресменом, Прайс в 2010 році критикував демократа Ненсі Пелосі, тоді спікера Палати представників, яка користувалася приватними літаками для польотів по країні.

Крім того, американські ЗМІ відзначали, що президент Дональд Трамп незадоволений діями Прайса, оскільки йому не вдалося домогтися ухвалення закону про скасування Obamacare. У липні, президент, який виступав перед бойскаутами, попередив, що Прайс позбудеться своєї посади, якщо закон не буде ухвалений.

Обов'язки міністра охорони здоров'я США тимчасово виконуватиме колишній заступник Прайса - Дон Райт.

Дивіться також: Білий дім розпочав внутрішнє розслідування щодо використання персональних імейлів в офіційних справах

XS
SM
MD
LG