Спеціальні потреби

Актуально

Чи вдасться іракцям забезпечити порядок в Іраку?

За задумом адміністрації США, відтепер провідну роль у стосунках з Іраком повинні будуть відігравати дипломати та цивільні. А 50 тисяч американських військових, які залишаються в країні до кінця наступного року, виконуватимуть допоміжні функції. Це викликає занепокоєння значної частини населення країни та експертів, які сумніваються у здатності іракської армії забезпечити порядок.

Іракські солдати тренуються на військовій базі неподалік Багдада під наглядом своїх більш досвідчених американських колег. Згідно плану адміністрації США, переважно саме цим займатимуться американські військові, що залишаються в Іраку. Окрім того, вони надаватимуть іракцям технічну допомогу та у разі необхідності підтримку з повітря…. Однак, важелі управління в руках іракців.

Підполковник збройних сил США Джо Коркіто каже:

«Вони розуміють свою місію і добре її виконують. Ми лише надаємо їм необхідну підтримку та техніку якої вони ще не мають».

Командир 17 дивізії іракської армії не погоджується із думкою про нездатність іракців забезпечити власну безпеку.

За його словами останній спалах насильства перебільшений. Якщо 4 роки тому в Багдаді щотижня відбувалося у середньому 100 терактів, то за останній місяць відбулося лише 33 напади, каже іракський офіцер.

Американські командири пов’язують активізацію терактів з поверненням групи шиїтських бойовиків з тренувальної бази в Ірані. Командування США заперечує думку, що іракці не готові підтримувати порядок в країні.

Бригадний генерал Збройних сил США Ральф Бейкер говорить:

«Так думати помилково, адже останні 9-12 місяців, збройні сили США не брали активної участі в операціях проти бойовиків, чи терористів у Багдадській провінції. Ми виконували роль радників, інструкторів та надавали підтримку, а операції проводили самі іракці».

Чимало американських інструкторів працюють з іракськими солдатами вже вдруге чи втретє. Вони кажуть, що з кожним днем іракці покращують свій професійний рівень.

Єфрейтор Збройних сил США Ґадроу зазначає:

«Вони суттєво прогресують. Ще вчора постріли були розсипані по всій мішені. Сьогодні купчастість чудова».

Американські командири впевнені, що іракські військові здатні впоратися з бойовиками. Звичайно, кажуть вони, іракцям треба ще багато працювати, однак, розбудова армії це складний і довгий процес.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG