Актуально
Американські та європейські експерти обмірковуть суперечливі питання торгівлі

Президент Трамп заявив у понеділок, що відбудуться переговори з представниками європейських країн щодо ліквідації тарифів, які, за його словами, завдають шкоди американській економіці.
Згідно з повідомленням у Twitter, міністр торгівлі США Вільбур Росс планує мати розмови зі службовцями Європейського Союзу про те, що президент назвав «великими митними тарифами і бар’єрами, які вони використовують проти США». Президент сказав, що бар’єри «несправедливі щодо наших фермерів і виробників».
Його заява нагадувала коментарі з минулого тижня, коли він сказав, що в Європі є «чудові країни, які дуже погано ставляться до США щодо торгівлі».
Трамп, який представляє найбільшу окрему економіку, і представники Європейського Союзу, до складу якого входить 28 країн і разом становлять найбільшу економіку у світі, сперечаються з приводу накладення Трампом 25-відсоткового імпортного тарифу на сталь і 10-відсоткового тарифу на алюміній.
У відповідь на це представники ЄС погрозили збільшити податки на ряд американських експортних виробів, включно з мотициклами Harley Davidson, джинсами, бурбоном, журавлиновим і оранжевим сік.
У відповідь на це Трамп натякнув, що коли європейці збільшать митні тарифи на американські продукти, він накладе нові тарифа на популярні німецькі автомобілі.
Представниця ЄС з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем заявила, що торгівля використовується як зброя для погроз на нашу адресу і для залякування нас».
В суботу в Брюсселі відбулася зустріч європейських та американських торговельних представників, але їм не вдалося усунути непорозумінь. За словми Мальмстрем, вони продовжуватимуть дискусії цього тижня.
Дивіться також: Як китайці перетворять Чорнобиль на джерело відновлювальної енергії
Всі новини дня
- Голос Америки
Історія родини з Ірпеня: “Не боїшся, що тебе вбʼють, боїшся, що тобі знову доведеться тікати”. Відео
Однією з початкових цілей Росії було захопити Київ за декілька днів. В перші тижні повномасштабного вторгнення окупаційні війська зайшли в міста поблизу української столиці. Серед інших громад, від російської армії сильно постраждав Ірпінь. Деталі – від Анни Чернікової.
- Голос Америки
Колишній міністр закордонних справ Литви: «Для НАТО прийшов час себе показати». Відео
У Литві відзначають посилення сил НАТО на східному фланзі - про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів колишній міністр закордонних справ цієї країни Лінас Лінкявічус. Він також порівняв НАТО з Феррарі, яка задовго стоїть у гаражі.
Скільки HIMARS потрібно Україні для переваги? - оцінка генерала Годжеса. Відео
Чого Україні можна очікувати від саміту НАТО – подробиці. Відео
У Мадриді розпочався саміт НАТО. Напередодні Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генсеком Альянсу Єнсом Столтенберґом - і наголосив на важливості потужної протиракетної оборони для України.
- Голос Америки
Путіна на саміті "Великої двадцятки" не чекають – AP

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, чия країна головувала на попередньому саміті країн "Великої двадцятки", заявив, що президент Індонезії Джоко Відодо, чия країна прийматиме саміт цього року, є проти особистої участі президента Росії Володимира Путіна у зустрічі лідерів.
"Президент Відодо це виключає. Він був категоричним: він не приїде", - сказав Драгі журналістам під час саміту «Групи семи» в Ельмау, Німеччина, повідомляє агентство Associated Press.
"Я не знаю, що станеться, але що може статися — це, можливо, дистанційне залучення. Побачимо", - додав він.
Напередодні російські ЗМІ з посиланням на помічника російського президента Юрія Ушакова, повідомили, що Путіна запросили на саміт, і він це запрошення прийняв.
«Так, ми підтвердили, що наша участь передбачена», - цитують Ушакова ЗМІ.
«Вони все ще запрошуються у форматі віч-на-віч. Часу ще багато. Сподіваюся, що пандемія дозволить нам провести цей захід у форматі віч-на-віч", - сказав Ушаков, віповідаючи на питання журналістів під час брифінгу.
У вівторок Ушаков, повідомляє Associated Press, відповів, що "це вирішує не Драгі".
"Ми отримали запрошення і відповіли позитивно", - сказав помічник президента Росії.
У саміті, що пройде 15-16 листопада на індонезійському острові Балі, має взяти участь й запрошений індонезійським президентом президент України Володимир Зеленський.
Як раніше писав Голос Америки, Білий дім підтвердив, що Путін також був запрошений. Президент Байден, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон і багато інших лідерів висловили стурбованість щодо участі Путіна в саміті. Вони дали зрозуміти, що відмовляться від участі, якщо на саміті буде присутній Володимир Путін.
У статті використано інформацію Associated Press, російського агентства Інтерфакс.
Facebook Forum