Актуально
Трамп заявив про непричетність до можливого судового переслідування Гантера Байдена - CNN повідомляють, що він добивається цього

Впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем підтримує призначення спеціального прокурора для розслідування щодо Гантера Байдена
Впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що підтримує ідею призначення спеціального прокурора для розслідування щодо Гантера Байдена
Президент Дональд Трамп заявив у четвер, що не має жодного відношення до розслідування щодо сина новообраного президента Джо Байдена, Гантера, який раніше повідомив, що федеральна прокуратура в Делавері перевіряє його податкові справи.
У грудні 2019 Палата представників представила Трампа до імпічменту, звинувативши його в чиненні тиску на Україну з метою домогтися там офіційного розслідування щодо Джо і Гантера Байденів. У лютому Сенат виправдав Трампа.
«Я не маю відношення до можливого судового переслідування Гантера Байдена або сім'ї Байдена. Це просто чергові фейкові новини. Насправді мені дуже сумно на це дивитися», - написав Трамп у Twitter.
Заява Трампа могла бути реакцією на повідомлення ЗМІ, що він прагне призначити спеціального прокурора для розслідування щодо Гантера Байдена. Також лунають закиди, що Трамп буцімто бачить таке призначення, і призначення спеціального прокурора для розслідування щодо заяв про порушення на виборах, як власну помсту за розслідування щодо втручання Росії у США. Про це зокрема йдеться у матеріалі каналу CNN, який президент США багаторазово називав упередженим щодо себе. Як відомо, Трамп вважає розслідування, яке затьмарювало його президентство, частиною буцімто змови високопосадовців адміністрації Обами проти нього та його команди.
"Президент Трамп активно добивається призначення спеціальних прокурорів для розслідування своїх безпідставних закидів про підтасовку виборів та закидів щодо Гантера Байдена, сина новообраного президента, про це повідомляють поінформовані люди. Трамп озвучував цю ідею на зустрічах зі своїми радниками, та вже просив назвати йому імена можливих кандидатів на посади спеціальних прокурорів, про це заявила одна із осіб поінформованих про зміст розмови Трампа", - пише видання у матеріал опублікованому напередодні.
Між канал Fox News, який Трамп критикує останнім часом, назвав повідомлення про те, що президент США причетний до розслідування щодо Гантера Байдена "чутками".
Прихильники президента США підтримують ідею призначення спеціального прокурора для розслідування щодо Гантера Байдена.
"Потрібен спеціальний прокурор і крапка", - твітує консервативний оглядач Марк Левін.
Раніше впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що підтримує ідею призначення спеціального прокурора для розслідування щодо Гантера Байдена.
"Якщо ви вважаєте, що був потрібен спеціальний прокурор для розслідування щодо зв'язків оточення Трампа із Росією, як ви можете казати, що немає потреби у спеціальному прокурорі щодо Гантера Байдена?", - заявив Грем, - "Йдеться не лише про закиди щодо ухиляння від податків, які розглядаються і він має презумпцію невинуватості. Йдетья про його бізнес справи, про імейли в яких йшлося про запуск офісу, про допуск до віцепрезидента Джо Байдена, його дядька. Не знаю, чи були ті імейли здобуті хакерами, чи ні".
Законодавець наголосив, що розслідування потребує, як залученість Гантера Байдена до української компанії Burisma так і його справи у Китаї.
Напередодні в.о. генпрокурора Джеффрі Розен відмовився відповісти на питання, чи збирається він призначити спеціального прокурора для розслідування справ Гантера Байдена.
Раніше знайоме із ситуацією джерело повідомило, що Трамп розглядає можливість доручити Мін'юсту провести таке розслідування.
У разі, якщо буде призначений спецпрокурор, новому генпрокурору з адміністрації Байдена буде складніше закрити це питання.
Як розповів агентству Reuters близьке до справи джерело, розслідування податкових справ Гантера Байдена ведеться вже, щонайменше, два роки, проте генпрокурору Вільяму Барру вдалося запобігти витоку інформації про це напередодні виборів. У понеділок Трамп оголосив про відставку Барра.
"Чому Білл Барр не оприлюднив правду про Гантера Байдена перед виборами. Джо брехав під час дебатів, що нічого неправильного не відбулося, і не відбувалося , а ЗМІ це повторювали. Серйозно завадило на виборах!", - твітував президент США 12-го грудня.
Як повідомляє Reuters, отримати коментарі адвоката Гантера Байдена поки не вдалося.
Дивіться також: Як собака-робот допомагає поліції Нью-Йорка рятувати життя
Всі новини дня
- Голос Америки
Кулеба озвучив, чого Київ чекає від саміту НАТО. Блінкен анонсував нові санкції

Україна запропонувала країнам НАТО три умови, за виконання яких вважатиме саміт Альянсу у Вільнюсі в липні успішним. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба передав ці умови своїм колегам із 31 країни НАТО напередодні сьогоднішньої їхньої зустрічі в Осло.
“Посилювати інституційні зв'язки та допомогу у форматі “Україна - НАТО”. Зробити крок вперед для членства України. Надати гарантії з безпеки на шляху України до НАТО”, - озвучив умови успішного вільнюського саміту глава МЗС України.
Питання підтримки України обговорили сьогодні у Швеції Держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з главою шведського уряду. “Робота, яку ми виконуємо в останні два роки, зокрема експортні обмеження, є критично важливою для наших зусиль, щоб зробити все, аби вторгнення Росії в Україну лишалось стратегічним провалом”, - сказав Держсекретар США під час візиту на базу ВПС Швеції в місті Лулео, що розташоване недалеко від кордону з Росією.
Блінкен віддав належне Швеції, яка за час повномасштабного вторгнення надала Україні допомогу розміром у майже 2 мільярди доларів та прийняла близько 50-ти тисяч біженців з України.
Ентоні Блінкен на конференції у вівторок, 30 травня, також повідомив про нові санкції, які США незабаром оголосять, у зв'язку з війною в Україні.
“Завтра буде оголошено про нові заходи, що стосуються експортного контролю технологій, які виявили в іранських безпілотниках, що використовуються проти цивільного населення України та цивільної інфраструктури, а також для протидії дезінформації, та для захисту прав людини в інтернеті”, - зазначив Блінкен під час візиту в Швецію.
Цими днями у Норвегії зустрінуться міністри закордонних справ НАТО для планування липневого саміту НАТО, що відбудеться у Литві.
Снаряди для Patriot, ракети Zuni можуть увійти в новий пакет допомоги США Україні

Сполучені Штати нададуть Україні ще 300 мільйонів доларів нової військової допомоги в пакеті, який, як очікується, включатиме боєприпаси для української системи протиракетної оборони Patriot, повідомили Голосу Америки представники оборонного відомства.
Посадовці, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності напередодні очікуваної публікації пакету в середу, сказали, що остання допомога також включає ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і більше танкових боєприпасів і бронебійних снарядів перед очікуваним контрнаступом України.
За словами офіційних осіб, для підтримки з повітря надаються некеровані авіаційні ракети Zuni та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7, а також системи протиповітряної оборони Avenger і зенітно-ракетні системи Stinger.
Це 39-тий пакет допомоги, згідно до якого США передають Україні військову техніку зі сховищ Міністерства оборони в рамках повноважень президента США, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
США виділяють понад 37 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з моменту вторгнення Росії. Пентагон також визнав, що зробив помилку в бухгалтерському обліку, яка завищила суму вартості обладнання, що надходить до Києва. Розраховуючи кошториси пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як мало враховувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки чиновники.
За словами чиновників, ця помилка, як очікується, вивільнить приблизно 3 мільярди доларів, доступних для додаткової допомоги Україні. Раніше цього року Москва почала відновлений наступ на Україну, який зупинився, а Київ готується до масштабного контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими днями чи тижнями.
Високопоставлений військовий чиновник, який на умовах анонімності розмовляв з Голосом Америки сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде "таким драматичним", як очікують деякі люди, але все одно його буде проведено "продумано та ефективно", щоб обмежити можливості Росії захищати свої сили на території України.
Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.
"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео
"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ
- Голос Америки
"Не бачимо втоми від України" - генсек НАТО Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на Заході не бачить ознак втоми від підтримки України.
"Усі стежать, чи є ознаки втоми в наших демократіях, у країнах НАТО та в партнерів щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектру в Європі та Сполучених Штатах", — сказав Столтенберг у своїй промові у вівторок, 30 травня, на пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії.
За його словами, міністри закордонних справ НАТО під час зустрічі в Осло цими днями мають визначити порядок денний Вільнюського саміту альянсу, що запланований на липень цього року. Столтенберг додав, що на саміті в Литві країни НАТО посилять підтримку України.
“Я очікую, що коли ми зустрінемося у Вільнюсі... країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України — політичну, економічну і, не в останню чергу, військову», — сказав він.
На своїй твіттер-сторінці генеральний секретар НАТО додав, що на саміті НАТО країни альянсу “продемонструють довгострокову відданість Україні та зміцнять свою оборону”.
Напередодні в інтерв'ю Голосу Америки голова офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що НАТО потребує України для того, щоб мати нову структуру безпеки в Європі та світі, й без України не може бути реальною нова безпекова система в Європі.
Форум