Спеціальні потреби

Українські опозиціонери планують об’єднатися


Українські опозиціонери планують об’єднатися

Декілька парламентських та позапарламентських правоцентристських партій домовляються про злиття в єдину політичну силу. Голова УРП «Собор» Анатолій Матвієнко заявив, що центром об’єднання може стати очолювана Арсенієм Яценюком партія «Фронт змін». До альянсу планують також долучитися Європейська партія Миколи Катеринчука і «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. За словами Матвієнка, йдеться про створення не передвиборчого блоку, а об’єднання в єдину партію:

«Наміри об’єднатися в одну політичну силу є, і досить серйозні. Крім цих партій, є й інші суб’єкти переговорів, але, приміром, «Наша Україна» поки що не дозріла для об’єднавчих процесів», – цитує політика офіційний партійний сайт.

Нове утворення може позиціонуватися як правоцентристська, національно-демократична сила, ядром якої буде найбільш рейтингова партія «Фронт змін». Матвієнко не виключає, що об’єднана партія носитеме саме цю назву. Учасники ймовірного альянсу кажуть, що не ведуть переговори із Юлією Тимошенко та її партією «Батьківщина», яку називають лівою.

Виглядає, що не проти об’єднання і лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко:

«Я за те, щоб об’єдналися всі здорові сили і запропонував платформу для такого об’єднання. Ми не наполягаємо, щоб Гриценко очолював цю опозицію, не наполягаємо, щоб нова партія мала назву «Громадянська позиція». Важливо, щоб ми стали один до одного, відчували лікоть і спільно протидіяли тому, що порушує суверенітет, європейські цінності і конкурентну ринкову економіку», – наголосив він.

В той же час про об’єднавчі наміри заговорили й лідери правих сил. Голова Української народної партії Юрій Костенко заявив, що веде переговори із ідеологічно близькими політичними силами – «Нашою Україною», «За Україну!», Народним Рухом України та іншими. Сісти за стіл переговорів політиків змушує наближення парламентських виборів, які найімовірніше відбудуться в 2012 році. Оглядачі зазначають, що в разі успішних переговорів і об’єднання обом новоствореним партіям доведеться конкурувати як між собою, так і з праворадикальною партією «Свобода», яка стрімко набирає популярності. На останніх місцевих виборах очолюваній Олегом Тягнибоком політичній силі вдалося сформувати більшість у декількох обласних радах на заході країни.

XS
SM
MD
LG