Спеціальні потреби

Тимошенко: «Мій голос з в’язниці буде ще голоснішим»


Тимошенко: «Мій голос з в’язниці буде ще голоснішим»

Дива не сталось: Печерський райсуд не закрив «сфабрикованої Генпрокуратурою кримінальної справи», як цього вимагала Юлія Тимошенко, і твердо взяв курс на обвинувальний вирок.

Перший день процесу щодо газових угод, підписаних екс-прем’єркою у 2009 році, минув у режимі клопотань, які подавала сторона Тимошенко, і відмов у їх задоволенні, які оголошував суд.

Зокрема, Тимошенко відмовили у відводі судді. Таке клопотання обвинувачена та її адвокат Сергій Власенко заявляли навіть двічі: спершу аргументуючи це некомпетентністю молодого судді, а відтак, звинувативши його в упередженості та у виконанні замовлення влади. І перший, і другий закиди на свою адресу суддя Родіон Кірєєв відкинув, а клопотання відхилив.

Суддя відмовився також перенести засідання в інше, просторіше приміщення. Це стало найбільшим потрясінням дня: у маленьку кімнату без кондиціонера набилося півтори сотні людей і з два десятки телекамер; час від часу із зали виносили непритомних; у судді в чорній мантії з підборіддя і носа скрапував піт. «Нелюдськими» назвав такі умови голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Тейшейра, який відвідав Печерський райсуд зранку.

Сторона Тимошенко, крім того, висловила низку інших клопотань. Серед них – вимога про слухання справи судом присяжних. Лише такому суду можна довіряти, – заявила Тимошенко, назвавши нинішній суд фарсом.

Вона внесла клопотання закрити порушену проти неї кримінальну справу у зв’язку з відсутністю складу злочину. Свою правоту щодо підписаних у 2009 році газових угод Тимошенко доводила у 40-хвилинній промові, оперуючи великою кількістю фактів і цифр. Суть зводиться до того, що під час підписання угод виходу за межі її повноважень не було, збитків держава не зазнала, доказів умислу нема.

Тимошенко наполягає, що «газові» угоди були підписані в інтересах України, і збирається доводити свою правоту в Європейському суді.

«Якщо буде сфальшоване все в цьому суді, я обов’язково доведу свою невинуватість. У Європейському суді з прав людини будуть розставлені всі крапки над «і», – заявила опозиціонерка.

Як вона додала, «Вони запланували, через їхні залежні суди, розмістити мене до в’язниці. Але я хочу сказати, що їм це не допоможе. І мій голос з в’язниці буде ще голоснішим, ніж зараз. Тому що мене буде чути весь світ».

У перший день процесу біля будівлі суду відбувся масовий пікет на підтримку лідера опозиції. За даними міліції, зібралося півтори тисячі людей. Натомість журналісти і незалежні спостерігачі кажуть, що натовп сягав 5 тисяч. Підтримати Тимошенко прийшли народні депутати-бютівці, а також її донька з чоловіком. Минулося практично без правопорушень – якщо не брати до уваги незначного конфлікту між прихильниками і противниками екс-прем’єрки, який вчасно погасила міліція, та ще інциденту з «регіоналкою», затятим критиком Тимошенко, Інною Богословською, яку обізвали відьмою та облили водою.

Суд над Тимошенко продовжать у суботу.

А тим часом Віктор Янукович допускає, що Юлія Тимошенко може очолити опозицію на майбутніх парламентських виборах. Саме так президент України відповів на запитання газети «Ле Монд», інтерв’ю якій дав напередодні у Страсбурзі.
«Чому ні, якщо суд вирішить, що вона невинна», – сказав Янукович.

При цьому, коментуючи критичну резолюцію Європарламенту, в якій ідеться про вибіркове застосування правосуддя та про переслідування опозиції в Україні, Янукович зауважив, що резолюцію підтримало дуже мало євродепутатів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG