Спеціальні потреби

Від вибухів в Уганді загинуло 74 людини


Такими є останні офіційні дані щодо кількості загиблих в результаті вибухів двох бомб у столиці Уганди Кампалі під час трансляції фінального матчу Чемпіонату світу з футболу.

Бомби вибухнули майже одночасно пізно ввечері у неділю, коли групи уболівальників зібралися, аби разом подивитися матч. Найпотужніший вибух стався в Клубі регбі, де люди дивилися матч на великому екрані на дворі. Загинуло 49 осіб, десятки поранено.

Інший вибух прогримів у популярному серед іноземців ефіопському ресторані, де загинуло 15 уболівальників. Серед жертв – один американець. Нейт Ґленн перебував у країні з місією «Невидимі діти», яка допомагає реабілітації дітей, які попередньо були насильно рекрутовані до повстанської армії. Щонайменше троє американців поранено.

Підозра в організацій теракту негайно лягла на сомалійське терористичне угрупуванням Аль-Шабаб. Ця організація, яка має зв’язки з Аль-Кайдою, у понеділок взяла на себе відповідальність за теракт. Речник Аль-Шабаб оголосив, що цей теракт, на підготовку якого пішли місяці, є помстою за участь Уганди в миротворчій місії в Сомалі.

На території Уганди відбуваються тренування солдатів урядової сомалійської армії, які ведуть військові дії проти Аль-Шабаб та інших терористичних угруповань, що контролюють майже усю території Сомалі. Також угандійські солдати беруть участь в місії ООН на території Сомалі.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Ведуча програми «Студія Вашингтон», журналіст та редактор. Фокусується на висвітленні українських питань у Конгресі, прямих включеннях із місця подій, американській політиці. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

XS
SM
MD
LG