Спеціальні потреби

Актуально

«Не зрадити Україну і не повторити помилки минулого» закликає Британія

Чільна представниця уряду Великої Британії заявила, що міжнародна спільнота повинна зосередитися на підтримці України, а також не допустити помилок у дипломатичних процесах, спрямованих на припинення російської війни.

Путін просто повернувся, щоб урвати ще більше.
Ліз Трасс

Ліз Трасс, яка очолює британське міністерство закордонних справ, виголосила застереження у парламенті 28 березня - напередодні нового кола переговорів між делегаціями України та Росії у Стамбулі.

За її словами необхідно домогтися, «щоб будь-які майбутні переговори не призвели до зради України чи повторення помилок минулого».

«Ми пам’ятаємо хиткі домовленості 2014 року, які не дали Україні тривкої безпеки. Путін просто повернувся, щоб урвати ще більше», - сказала Елізабет Трасс і наголосила, - «Ми працюватимемо над тим, щоб відновити територіальну цілісність і суверенітет України».

Вона так окреслила головні напрямки британських зусиль: «Разом з союзниками ми домовилися чинити тиск на Путіна, щоб покласти край його жахливій війні в Україні, запроваджуючи жорсткіші санкції для послаблення російської економіки, постачаючи зброю Україні і посилюючи східний фланг НАТО, надаючи гуманітарну допомогу і долаючи ширші наслідки цієї кризи, а також, підтримуючи Україну у переговорних процесах».

Окремо Трасс заявила про наміри Лондона «притягнути режим Путіна до відповідальності в Міжнародному суді».

Вона повідомила про створення спеціального підрозділу, «щоб разом з нашими міжнародними партнерами надати українцям якнайбільшу підтримку».

Раніше британська Генеральна прокуратура оголосила призначення провідного правника Говарда Моррісона консультантом Генеральної прокуратури України для допомоги у розслідуванні звинувачень про російські воєнні злочини і в поданні позовів у Міжнародний суд у Гаазі.

Іншим можливим шляхом називають створення спеціального міжнародного трибуналу подібно до того, який був створений для розслідування злочинів війни у колишній Югославії.

Говард Моррісон зокрема вів справу звинуваченого у воєнних злочинах сербського лідера Радована Караджича.

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон став одним з міжнародних лідерів, які заявили, що Росія застосовує в Україні «варварську тактику».

Москва стверджує, що її військові в Україні не ціляться в цивільних, але повідомлення вказують на навмисне руйнування російськими бомбами, ракетами й артилерією житлових будинків, лікарень та об’єктів інфраструктури.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG