Спеціальні потреби

Актуально

Британія і Канада проти повернення Росії до G7

Дональд Трамп у неділю назвав G7 “застарілою групою країн” і повторив, що її треба розширити з участю Росії

Керівники Канади і Великої Британії висловилися проти повернення Росії до так званої “Великої сімки” (G7), що об'єднує провідні країни Заходу: США, Британію, Італію, Німеччину, Францію, Канаду і Японію.

Приводом для заперечень стали наміри американського президента Дональда Трампа запросити російського лідера Володимира Путіна на розширений саміт сімки у США у вересні.

Президент Трамп також назвав сімку "застарілим" об’єднанням і сказав, що добре було б розширити групу до десяти або одинадцяти країн включно з Росією.

Вона (Росія) залишається поза G7, бо продовжувала зневажати й демонстративно відкидати міжнародні правила та норми...
Джастін Трюдо

У Лондоні й Оттаві дали зрозуміти, що Трамп як господар зустрічі може запрошувати в гості, кого він вважає за потрібне, але наголосили, що виступають проти членства Росії в G7.

Росію була в групі з 1998 року, але після нападу на Україну 2014 року західні лідери запровадили проти Москви санкції і не запрошували президента Путіна до роботи організації.

“Росію виключили з G7 після того, як вона кілька років тому вторглася у Крим, і вона залишається поза G7, бо продовжувала зневажати й демонстративно відкидати міжнародні правила та норми, і вона буде залишатися за межами й далі”, - сказав на прес-конференції прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Речник британського прем’єр міністра Бориса Джонсона сказав: “Ми поглянемо на подробиці пропозицій США. Зазвичай країна, яка головує в організації, запрошує на зібрання інших керівників у якості гостей саміту”.

Але у Лондоні виявили готовність накласти вето на будь-яку пропозицію, яка дозволяла б відновлення участі Росії в організації.

“Росію усунули з групи країн G7 після того, як вона анексувала Крим, і ми ще не бачили свідчень змін її поведінки, які б виправдовували її повернення… Ми не підтримуємо відновлення її у якості члена групи”, - сказав британський речник.

"Застаріла група"

Сполучені Штати цього року головують в G7, і президент Дональд Трамп, оголосивши перенесення саміту через пандемію COVID-19, висловився за проведення зустрічі у вересні.

Він також сказав, що запросить керівників Австралії, Росії, Південної Кореї та Індії.

Дональд Трамп неодноразово виявляв бажання залучати Москву до міжнародних зустрічей.

2018 року Трамп сказав, що на його думку повернення Росії до G7 було б “здобутком”.

Минулими вихідними Трамп назвав G7 “застарілою групою країн” і повторив, що її треба розширити з участю Росії.

Австралійський прем’єр-міністр Скотт Моррісон у вівторок прийняв запрошення президента Трампа у телефонній розмові двох лідерів.

Агентство Reuters зауважує, що “Моррісон - один з небагатьох світових лідерів, які відвідали Вашингтон з державними візитами під час президентства Трампа і обидва керівники відкрито дали зрозуміти про взаємну приязнь”.

“Моррісон, на відміну від деяких європейських лідерів уникав публічної критики політики Трампа і активно долучився до жорсткої позиції США стосовно Китаю”, - пише Reuters.

Дивіться також: Чому президент Трамп посперечався із Twitter і чи мають соцмережі модерувати контент користувачів?


Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG