Спеціальні потреби

Актуально

Британія пояснює, чому зображення тризуба опинилося у посібнику поліції

Антитерористична поліція у Лондоні 29 листопада 2019 р.

Українські офіційні протести змусили британський уряд пояснювати, чому зображення українського Тризуба опинилося в інструкційних матеріалах британської антитерористичної поліції.

“Ми усвідомлюємо й шкодуємо через образу, заподіяну появою українського Тризуба в “наочному посібнику” британської поліції”, - сказано у заяві британського урядового речника, яку 20 січня поширило посольство Великої Британії в Києві.

На жаль, крайньо-праві групи мають за собою історію присвоювання національних символів...
З пояснення британського речника

Далі у заяві є запевнення, що “британська влада глибоко поважає офіційні символи української державності” і визнає, “що Тризуб як головний елемент Державного Герба України має конституційне, історичне та культурне значення для народу України”.

Британські роз’яснення стали відповіддю на обурені повідомлення посольства України у Лондоні та на офіційний коментар українського міністерства закордонних справ з вимогою “вилучити українську державну символіку з посібника”.

“Будь-яке пов’язування державного герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей в Україні та за її межами”, - наголосило українське міністерство.

У відповіді британський уряд роз’яснює: “В цьому документі (в посібнику) чітко зазначено, що багато символів, наведених у ньому, не становить інтерес у боротьбі з тероризмом”.

Але попри українські вимоги британські представники не кажуть про наміри негайно змінювати посібник, випущений у червні 2019 року.

Перша сторінка посібника британської поліції
Перша сторінка посібника британської поліції

Той документ на п’яти сторінках містить сотні зображень, зокрема нацистські символи й емблеми расистських організацій, але також символи таких рухів як “Кампанія за ядерне роззброєння” і емблеми антифашистських та соціалістичних рухів, символ Greenpeace, низки організацій на захист тварин, тощо.

Розміщення у посібнику символів природоохоронних та інших мирних рухів викликало гучні застереження від британських активістів та критику в ЗМІ.

Поліція в Лондоні пояснює, що посібник є частиною допоміжних матеріалів, щоб визначити та зрозуміти знаки і символи, на які можуть натрапити працівники поліції, а також лікарень, або навчальних закладів.

“Це покажчик, який ніколи не був призначений для громадськості”, - пояснив речник антитерористичної служби британської поліції у відповіді, наданій “Голосу Америки”.

“Присвоювання" національних символів

Зображення українського Тризуба в посібнику розміщене у розділі “Татуювання”.

Те зображення виглядає як фотографія частини людського тіла, можливо голови, з татуюванням у вигляді тризуба темного кольору.

У відповіді сказано, що “на жаль, крайньо-праві групи мають за собою історію присвоювання національних символів як частини їхньої тотожності, і в цьому причина, чому деякі національні прапори й символи містяться у нашому документі”.

“Символ “Тризуба” включений у той посібник через його використання групою, що має зв’язки з “Національною дією” (National Action) - терористичною групою, оголошеною поза законом у Сполученому Королівстві”, - пояснює цитата у листі, який має “Голос Америки”.

Організація “Національна дія” (National Action) 2016 року була офіційно внесена до списку організацій заборонених на підставі британських антитерористичних законів.

На прохання “Голосу Америки” подати більше інформації про використання зображення тризуба якоюсь групою, британська поліція відповіла, що йдеться про закриту інформацію.

“Щоб з'ясувати походження інформації, ми працювали з секретними даними поліції і очевидно, що ми не можемо видавати це назовні”, - пояснили кореспондентові “Голосу Америки” у Лондоні.

На першій сторінці посібника, що привернув увагу України і викликав палкі дискусії у Британії, в розділі “Білі супрематистські групи” є також емблема українського батальйону Азов.

Та емблема поєднує у собі символи, які також розміщені в посібнику в розділі “Символи, що зазвичай асоціюють з білим супрематизмом": так зване “чорне сонце” і стилізований “вовчий гак”.

Посібник пояснює: “Білий супрематизм, це переконання, що “біла раса” володіє певними невід’ємними фізичними чи розумовими характеристиками, які роблять її вищою (з деякими варіаціями) щодо інших рас”.

“Будь ласка, зауважте, що не всі символи подані цьому документі становлять інтерес для контр-тероризму, і їх треба розглядати у контексті… Наприклад, багато з наведених поганських (язичницьких) символів часто носять законослухняні представники поганських громад”, - підкреслено в документі.

Дивіться також: Чистіший та толерантніший Нью-Йорк 2020

Чистіший та толерантніший Нью-Йорк 2020. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:17 0:00

Всі новини дня

Вбивства скоєні російськими окупантами підтверджують свідки, відео, фото і зізнання

Полонений російський солдат Вадим Шишимарін на суді у Києві визнав, що 28 лютого застрелив беззбройного українського цивільного мешканця в селі Чупахівка Сумської області. Світлина 18 травня 2022 р.

Американська газета New York Times опублікувала розслідування того, що журналісти називають одним з низки масових розстрілів російськими окупаційними військами затриманих українців у Бучі поблизу Києва.

Газета вказує, що зібрані матеріали є доказами воєнного злочину.

Українська влада каже, що Буча стала одним з багатьох місць, де після відступу росіян були виявлені докази затримань людей, знущання, тортури, зґвалтування і вбивства.

Москва, яка відмовляється називати своє вторгнення в Україну війною, беззастережно відкидає звинувачення про злочинні дії своїх військових, а президент Росії Путін навіть нагородив спеціальною відзнакою підрозділи, які наступали на Київ.

Окремо міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила 18 травня свій звіт з даними про скоєні російськими військовими страти, катування та інші злочини у контрольованих ними з кінця лютого по березень частинах Київської та Чернігівської областей.

Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця.

«У квітні дослідники Human Rights Watch відвідали 17 сіл і невеликих міст Київської та Чернігівської областей і розслідували 22 випадки сумарних страт, 9 інших випадків незаконних вбивств, 6 ймовірних насильницьких зникнень і 7 випадків катувань. Двадцять один цивільний мешканець розповів про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах», - звітує організація.

Українська поліція каже, що у Київській області кількатижневої окупації зазнали 180 населених пунктів, в яких після відступу росіян виявили принаймні 900 загиблих цивільних людей, сотні з яких були вбиті зі стрілецької зброї і деякі поховані в групових могилах.

У великій публікації New York Times зібрані розповіді свідків, а також відеозаписи та фотографії, які показують випадок, коли російські солдати у перші дні березня затримали групу чоловіків у цивільному одязі, і вісьмох з них застрелили.

Відеозаписи в Бучі датовані 4 березня чітко показують, як російські військові, навівши зброю на людей, ведуть їх вулицею, потім заводять їх у двір.

Свідки розповіли журналістам, що згодом відбулися розстріли і на відеоматеріалах 5 березня й на фотографіях видно тіла вбитих у дворі будівлі номер 144 на Яблунській вулиці.

Перший суд

Українська генеральна прокуратура та інші органи збирають докази злочинів скоєних російськими військовими і вже висувають обвинувачення.

18 травня на суді в Києві полонений 21-річний російський солдат Вадим Шишимарін зізнався, що він 28 лютого у селі Чупахівка Сумської області вбив беззбройного 62-річного українця, який їхав на велосипеді, розмовляючи по телефону.

Шишимарін сказав, що застрелив його, бо росіяни, як пояснив обвинувачений, остерігалися, що той розповість про них українським військовим.

Очільниця Генеральної прокуратури України Ірина Венедіктова розповіла, що зокрема в Ірпені під Києвом є свідчення про принаймні 7 випадків розстрілів цивільних людей російськими солдатами, а загалом слідство вже обстежило 290 тіл.

Судово-медична експертиза, сказала вона, вказує, що «причиною смерті 35 осіб є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. Стосовно 5 осіб підтвердженою причиною смерті є закриті черепно-мозкові травми і навіть вплив голоду. У 210 випадках встановлення причини смерті потребує проведення додаткових гістологічних досліджень, що вимагає тривалого часу».

«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», - сказала Ірина Венедіктова 3 травня в Ірпені.

Речник російського президента Путіна заявив журналістам, що у Москві «вважають неприйнятними звинувачення російських військових у воєнних злочинах.

«Багато з тих випадків, про які говорить Україна, очевидно є фальшивими, а найбільш кричущі з них були інсценовані», - наполягав Дмитрій Песков.

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

Більше

XS
SM
MD
LG