Спеціальні потреби

Актуально

Байден: НАТО має намір притягнути Росію до відповідальності за розв'язану війну

На фото: Президент США Джо Байден перед початком зустрічі "Групи 7" у Брюсселі

У четвер Білий дім поширив заяву президента США Джо Байдена у зв'язку з екстреним самітом НАТО у Брюсселі.

"Cьогодні, через місяць з того часу, коли Росія почала нічим не спровоковане і нічим не виправдане вторгнення в Україну, лідери НАТО зустрілись щоб підтвердити свою рішучу підтримку українського народу і нашу рішучість притягнути Росію до відповідальності за (розв'язану) нею жорстоку війну і підтвердити нашу відданість зміцненню НАТО" , - зазначається у заяві.

Президент Байден, зокрема підкреслив: «Ми мали честь вислухати безпосередньо президента Зеленського, і ми, як і раніше, підтримуватимемо його самого та його уряд, надаючи (Україні) значну допомогу, яка тільки зростатиме, для боротьби з російською агресією та захистом права України на самооборону».

Як зазначається у заяві, за останні кілька тижнів США оголосили про новий пакет допомоги Україні у сфері оборони на суму 1 мільярд доларів, що включає постачання Україні зенітних систем, протитанкової зброї, безпілотників та мільйонів патронів.

Білий Дім вітає кроки союзників по НАТО щодо підтримки України в оборонній сфері. «Ми разом збираємося визначити, які додаткові озброєння, включно із системами ППО, слід направити Україні», – йдеться у заяві.

Президент Байден наголошує, що лідери країн НАТО «обговорили роботу щодо зміцнення колективної оборони НАТО, особливо на східному фланзі».

«Північноатлантичний альянс сильний і згуртований як ніколи. Відразу після вторгнення Росії в Україну ми задіяли оборонні плани НАТО та Сили швидкого реагування НАТО. Сполучені Штати перекинули до Європи тисячі військовослужбовців та додаткову військову техніку. Ми також вітаємо ті додаткові сили, які перекинули наші союзники», – заявив президент США.

У заяві повідомляється, що лідери НАТО «заявляють про створення 4 нових груп військ НАТО – у Словаччині, Румунії, Болгарії та Угорщині. Як відзначається, це є сигналом, що країни НАТО мають намір спільно захищати територію Альянсу.

До наступного саміту НАТО, запланованого на червень, планується розробити виділення додаткових військ та засобів для посилення оборони Альянсу.

У заяві також наголошується, що країни НАТО «мають прийняти нову, оновлену стратегічну концепцію оборони, щоб гарантувати готовність… відповісти на будь-який новий виклик на тлі дедалі більших загроз у сфері безпеки».

У статті використано матеріали Російської служби "Голосу Америки".

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG