Спеціальні потреби

В Україні посилюють протипожежні заходи


Українська влада називає ситуацію із лісовими пожежами в країні вкрай складною. Найбільшу тривогу урядовців викликає стан на сході – в Луганській і Запорізькій областях. Там кожного дня вигорає близько 6 тисяч гектарів степу. За даними державних органів, у декількох випадках степові пожежі перекинулися на житлові будинки. Напруженою залишається ситуація і в столичному регіоні, де найбільше неприємностей завдає горіння торфу та трави. За минулу добу підрозділам МНС вдалося загасити 5 осередків загорянь. Голова Держкомлісгоспу України Микола Шершун не виключає збільшення кількості осередків займань і каже, що відомства роблять усе можливе для запобігання найгірших наслідків. Посадовець просить мешканів утриматися від відвідування лісових угіддь і розведення вогнищ та пропонує посилити відповідальність за підпалення лісу.

Водночас влада заперечує повідомлення про підвищену концентрацію небезпечних речовин в повітрі у Києві. Мовляв, днями провели ретельні лабораторні дослідження і в усіх районах столиці рівень забруднення атмосфери знаходиться в межах норми. Начальник столичного ГУ МНС Володимир Заєць називає ситуацію в Києві контрольованою:

«Незважаючи на всі труднощі, обумовлені надскладними погодними умовами, сили і засоби в столиці й області знаходяться у постійній бойовій готовності – ситуація стабільна і ніякої загрози мешканцям міста нема».

Так само посадовці спростовують дані про лісові пожежі в Чорнобильській зоні, які начебто призвели до підвищення радіаційного рівня. За даними Міністерства надзвичайних ситуацій, в ураженій зоні зафіксували лише один випадок загоряння трави, який вдалося відразу ліквідувати.

До протипожежних заходів продовжують задіювати й армійскі підрозділи. Як повідомляє Міністерство оборони країни, біля об'єктів підвищеної небезпеки виставили 300 військових постів. В центрі та на сході країни в стан чотиригодинної готовності переведено протипожежну авіацію. Відомство інформує, що за минулу добу понад 700 службовців брали участь у гасінні 6 осередків вогню.

Синоптики поки не обіцяють покращення ситуації. Вони прогнозують, що найближчими днями суха і спекотна погода збережеться на всій території країни. Враховуючи ці дані, столична влада вирішила скасувати святковий феєрверк у День Незалежності України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG