Спеціальні потреби

Уряд президента Зеленського каже про бажання “компромісу” з Коломойським у питанні ПриватБанку


Ігор Коломойський на конференції у Києві 13 серпня 2019 р.

Український прем’єр-міністр Олексій Гончарук сказав британській газеті Financial Times, що президент Володимир Зеленський прагне “компромісу” з мільярдером Ігорем Коломойським.

Коломойський також нещодавно заявив про “вікно можливостей” у питанні ПриватБанку, найбільшого комерційного банку України, який був націоналізований 2016 року, коли було виявлено загрозу колапсу з багатомільярдними недостачами.

За президентства Петра Порошенка контрольований урядом ПриватБанк подав проти колишніх співвласників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова судові справи зокрема у Великій Британії та США, домагаючись відшкодування понад $5 мільярдів.

Я переконаний, що нам треба зосередитися на зростанні і шукати спільних рішень, а не витрачати зусилля на взаємознищення. Тому я дуже позитивний щодо заяв спрямованих на пошуки компромісу.

Співвласники відкидають звинувачення, зокрема у відмиванні грошей, і оспорюють урядові рішення щодо банку у кількох сотнях позовів в українських судах.

“Ми не погоджуємося з націоналізацією. Цей диспут легше вирішити сьогодні, аніж за минулого президента”, - сказав пан Коломойський журналістам у Києві після зустрічі з президентом Зеленським та прем’єр-міністром Гончаруком минулого тижня.

В тій зустрічі брав участь також голова офісу президента Андрій Богдан, який раніше працював юристом Ігоря Коломойського.

Агентство Reuters, яке подало ту цитату Коломойського, а також газета Financial Times пишуть, що міжнародні фінансові установи та західні інвестори розглядають справу ПриватБанку як індикатор справжніх намірів нової влади в Україні.

“Яке б рішення ми не знайшли, нам треба знайти його разом з МВФ”, - сказав Олексій Гончарук британській газеті.

Міжнародний валютний фонд, який координує багатомільярдну програму фінансової підтримки України застеріг український уряд від кроків, які б означали нові втрати з державної скарбниці.

Український уряд на Національний банк України 2016 року внесли близько 150 мільярдів гривень для капіталізації ПриватБанку.

“Як можна щось вирішувати?”, - сказала Валерія Гонтарева Financial Times, коментуючи заяви про можливість компромісу українського уряду з Ігорем Коломойським, - “Наш план рекапіталізації був вирішенням”.


Валерія Гонтарева під тиском

Заяви про можливість домовленостей уряду президента Зеленського з Коломойським пролунали після повідомлень про обшуки офісів ПриватБанку у місті Дніпро, а також обшуків у київській квартирі Валерії Гонтаревої, яка очолювала Національний банк України 2014-2017 р.

17 вересня з’явилося повідомлення, що згорів будинок колишньої голови НБУ під Києвом.

Раніше у Києві згорів автомобіль, який належав сім’ї сина Гонтаревої.

Валерія Гонтарева, яка зараз живе і працює в Лондоні, каже, що вважає себе жертвою тиску, який за її словами є кампанією залякування її колишніх колег в Україні.

...сподіваємось, що відповідальні органи притягнуть до відповідальності не лише винних у нападі на Гонтареву та погрозах їй, але й тих, хто замовив такі напади.

В інтерв’ю Голосу Америки Гонтарева сказала, що йдеться про намагання олігархічних сил скасувати українські реформи останніх років, щоб повернути банківську систему під свій контроль.

«Пожежа в будинку колишньої очільниці НБУ – брутальний злочин, швидке розслідування якого має стати пріоритетом у роботі правоохоронних органів. В Україні всі мають почуватися захищеними, незалежно від колишніх або нинішніх посад і політичних поглядів», – заявив президент Володимир Зеленський у зв'язку з пожежею у будинку Гонтаревої.

Посольство США у Києві також оприлюднило заяву у зв’язку з пожежею у будинку Гонтаревої:

“Ми долучаємось до президента Зеленського та інших українських посадовців, закликаючи до термінового та ретельного розслідування підпалу будинку колишньої глави НБУ Гонтаревої. Ми солідарні з українським народом і сподіваємось, що відповідальні органи притягнуть до відповідальності не лише винних у нападі на Гонтареву та погрозах їй, але й тих, хто замовив такі напади”.

Дивіться також: Як можна зупинити будівництво «Північного потоку-2»? Дискусія американських експертів

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG