Спеціальні потреби

Путін поставив Україну в безвихідь (The Huffington Post)


З 1991 року Росія вела в Україні свою шахову гру, і кульмінацією її став цугцванг, тобто становище, коли жоден хід не врятує гравця.

З 1991 року Росія вела в Україні свою шахову гру, і кульмінацією її став цугцванг, тобто становище, коли жоден хід не врятує гравця.

Наразі Київ не може розвиватися в економічному, військовому чи дипломатичному плані. Про це пише Даєн Френсис у виданні The Huffington Post.

Якщо ЄС не допоможе, наступна хвиля біженців буде з України, застерігає вона. Адже внаслідок окупації Росією 9% території України 1,4 млн осіб стали внутрішньо переміщеними особами, втратили домівки, а в разі продовження воєнних дій ще мільйони будуть змушені покинути місце свого проживання.

Україна скалічена, оскільки колишня влада зруйнувала її армію та розграбувала економіку. Тим часом Захід продовжує ігнорувати пропозиції надати Києву зброю, запроваджуючи натомість економічні санкції та наполягаючи на припиненні вогню. Утім, це не завадило росіянам з часу другої Мінської угоди захопити ще 250 кв. км території та 28 міст і сіл, не наразившись на осуд чи наслідки, пише авторка.

Фінансово Росія штовхає Україну в злидні, вимагаючи повернути в грудні 3 млрд боргу. Водночас Кремль починає гратися цінами на газ та обсягами потоків, погіршуючи становище України ще більше.

ЄС змусив Україну підписати зобов’язання внести зміни до Конституції, надавши автономію російським ставленикам, які захопили владу на Донбасі.

В підсумку шахової гри, Україна не має жодного виходу. Настав час втрутитися і стримати Путіна, пише Френсис. Хтось мусить надати Україні захисну зброю. МВФ має продовжити виплачувати 17,5 млрд. доларів грошової допомоги, незважаючи на російські вимоги сплатити борг. Обмеження щодо російської економіки мають бути посилені, їхня дія має тривати до повного звільнення України.

ООН має оголосити Україну загарбаною країною, що дозволить їй подати позов про відшкодування збитків та отримати гуманітарну допомогу для біженців. Росію слід виключити з «великої двадцятки» провідних країн світу і запровадити проти неї покарання в ООН.

Без цих рішучих кроків Україна перетвориться на неспроможну державу, а ЄС отримає чергову хвилю біженців через її розпад.

Дивіться також: Обама уточнив, що може бути у Сирії з Путіним

Обама уточнив, що може бути у Сирії з Путіним. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG