Спеціальні потреби

Актуально

Країни "Групи семи" заявили, що відповідальних за військові злочини буде притягнуто до відповідальності

На фото: фрагмент відео-конференції лідерів "Групи 7" 24-го лютого, 2022

Міністри "Групи семи" напередодні заявили, що відповідальні за воєнні злочини, у тому числі невибіркове використання зброї проти мирного населення, будуть притягнуті до відповідальності. Про це йдеться у заяві, яку опублікувало німецьке зовнішньополітичне відомство за підсумками наради міністрів закордонних справ G7.

"Облога Маріуполя та інших міст та відмова у гуманітарній допомозі є неприйнятними", - відзначає заява.

Як повідомляється, міністри групи також привітали поточну роботу з розслідування та збору доказів, у тому числі з боку прокурора Міжнародного кримінального суду.

Серед іншого, учасники зустрічі також взяли на себе зобов’язання "істотно збільшити та поширювати гуманітарну допомогу" та відзначили, що потреби українців зростають щодня через триваючу агресію Росії.

"Невідкладно потрібні посилені гуманітарні зусилля для України та за її межами, бо ця нещадна війна матиме серйозні наслідки для продовольчої безпеки та цін у багатьох країнах, які залежать від поставок з українського аграрного сектору", - відзначає заява.

Країни "Групи семи" також висловили готовність посилити тиск на Росію на тлі її збройного вторгнення в Україну.

За підсумками відеоконференції сторони були єдині на думці, що введені проти РФ санкції "надали значний вплив на економіку" РФ, наголошується в повідомленні.

Ці санкції "спрямовані проти тих, хто відповідає за незаконний напад на Україну, а не проти російського громадянського суспільства", наголошується в заяві.

"G7 готова посилити цей тиск", - зазначили глави МЗС «Групи семи».

Між тим, як повідомляють російські ЗМІ, міністр закордонних справ Росії заявив, що Москва звикла до хвиль санкцій Заходу. Напередодні речниця МЗС Росії Захарова заявила, що санкції неминуче "б'ють і по тим країнам, які їх запроваджують".

Раніше у Кремлі засудили слова президента США Джо Байдена, який назвав президента Росії Володимира Путіна військовим злочинцем.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG