Спеціальні потреби

Актуально

Опитування IFES: 83% населення не задоволені економікою України

Напередодні місцевих виборів в Україні у Вашингтоні оприлюднили результати дослідження суспільної думки. Міжнародна фундація для виборчих систем – IFES за фінансової підтримки USAID, у вересні цього року опитала понад півтори тисячі українців по всій країні щодо ряду питань.

Це вже 18-те щорічне опитування громадської думки в Україні проведене IFES. Експерт Ради американської зовнішньої політики Вейн Меррі каже, що подібні дослідження не лише розкривають українцям очі на самих себе, але і є корисними для американських посадовців, які співпрацюють з Україною:

«Подібні довготермінові дослідження суспільної думки надзвичайно цінні для розуміння внутрішньої динаміки країни. Дипломати, звичайно, спілкуються з місцевими мешканцями, але в країні такого розміру як Україна, потрібні більш систематичні дані, щоб розуміти, що відбувається».

За даними IFES, цього року українці почали дивитися у майбутнє з трохи більшим оптимізмом. Відсоток тих, хто вірить, що Україна рухається на шляху до нестабільності та хаосу зменшився з 74% минулого року до 44%.

Директор дослідницького центру IFES Ракеш Шарма зазначає, що більшість людей вірить, що Україна рухається у правильному напрямку.

Втім, Шарма каже, що 83% населення все ще не задоволені економічною ситуацією в Україні, насамперед – зростанням безробіття та інфляцією.

«Вони особливо незадоволені рішенням уряду підняти тарифи на електроенергію. Також вони вважають, що уряд не зробив достатньо, аби протидіяти корупції».

Незадоволення економічною ситуацією об’єднує схід та захід країни. Але Ракеш Шарма каже, що стосовно питання наступу на демократичні цінності позиції регіонів країни різняться:

«На сході та півдні люди не відчувають, що обмежуються права, чи відбувається наступ на демократію. Але на заході і певною мірою в центрі України існує занепокоєння ситуацією з порушенням прав людини в країні. Хоча більшість українців вважає, що немає порушень прав мас-медіа, існує значний сегмент населення, який вірить, що влада утискає ЗМІ. Люди більше занепокоєні правами ЗМІ, ніж правами громадян загалом».

В Україні існує надзвичайно низький рівень довіри до усіх інституцій та органів влади. Лише мас-медіа довіряє трохи більше опитаних, ніж не довіряє. Мало вірять і українським лідерам. Дослідження свідчить, що Януковичу довіряє 43% опитаних, а не довіряє – 50%. Шарма каже, що серед рішень його адміністрації найбільшою підтримкою користується його зовнішня політика:

«Я думаю, що люди загалом задоволені зовнішньою політикою. Навіть чимало людей на заході задоволені покращенням стосунків з Росією. Більшість людей також схвалює рішення щодо Чорноморського флоту. Але останнє, звичайно, переважно на сході та півдні».

Вейн Меррі додає, що це та подібні дослідження мають допомогти Україні отримати підтримку на Заході:

«Я думаю, що ми входимо в період, коли Україні буде важко отримати будь-яку увагу Сполучених Штатів. У Конгресі ніхто не хоче голосувати за виділення коштів на будь-що, окрім найнеобхіднішого. Буде дуже важко отримати гроші на українські програми. І мати ці данні, які показують, що Україна – дуже динамічна країна, яка змінюється, а не просто країна, що повернулася до певного неорадянського режиму, буде надзвичайно важливо та корисно».

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG