Спеціальні потреби

Stratfor: криза в Україні «переросла в американсько-російську конфронтацію»


Відома американська розвідувально-аналітична компанія попередила, що криза в Україні «переросла в американсько-російську конфронтацію», яка розвивається зі «швидкістю і отруйністю» і може призвести до відкритих ворожих дій.

У своїй аналітичній замітці компанія Stratfor відзначає, що «здивована тією швидкістю і отруйністю, які оточують цю конфронтацію», і що це може призвести до застосування сили.

Базована в Остіні (Техас) приватна компанія, що займається збором інформації і стратегічним аналізом, нагадує, що 300 американських десантників незабаром прибудуть в український Львів для проведення навчань з українською армією.

Тим часом, відзначає Stratfor, російська армія також проводить навчання, присвячені зміцненню ППО, на півдні Росії та Північному Кавказі, включаючи Вірменію, Абхазію і Південну Осетію. Примітно, що вони також пройдуть в Криму. Також важливо те, що і НАТО і Росія проводять навчання в районі країн Балтії.

Компанія відзначає, що в Росії звучать звинувачення, що США намагаються повалити президента Володимира Путіна, і що ЦРУ вбило російського опозиційного лідера Бориса Нємцова, щоб спровокувати акції протесту. Тим часом з американської сторони лунають припущення, що Нємцов був убитий за дорученням Путіна, йдеться в аналітичній замітці.

«Атмосфера стає все більш токсичною, – стверджує Stratfor. – У таких обставинах необхідно серйозно враховувати наслідки будь-яких військових навчань. Навчання США в Україні і в Чорному морі можуть бути розцінені як генеральна репетиція дій військово-морського флоту і більших армійських підрозділів. Американська сторона може порахувати, що російський натиск на ППО підвищує ймовірність просування Росії на захід. Якщо росіяни нападуть на Україну, а американці вирішать чинити опір, то їх головним інструментом опору стане авіація, яка буде наносити удари по скупченнях бронетехніки».

«Звичайно ж, у всій цій риториці і маневрах є певна пустопорожність, – йдеться далі. – Це не 1980, коли величезні армії вели ретельну підготовку і розгорталися з обох сторін».

У той же час, продовжує компанія, заслуговує на увагу те, що риторика і звинувачення не відповідають масштабам наявних сил. Голова Ради безпеки Росії, фактично, звинуватив США в спробах завдати серйозної шкоди Російській Федерації. При цьому американська сторона стверджує, що Росія порушила територію суверенної держави, і їй потрібно чинити опір.

«Важко уявити, як кожна сторона зможе відступити від зайнятої позиції – криза в Україні переросла в американсько-російську конфронтацію, – резюмує Stratfor. – Обидві сторони все більше замикаються у ворожій позиції. Жодна зі сторін не знаходиться в стані розпочати війну, але обидві зрештою здатні вести її. Ми очікували початку нової «холодної війни» між США і Росією, але здивовані тією швидкістю і отруйністю, які оточують цю конфронтацію. Поки наявні військові сили не відповідають цій отруйності, але, враховуючи інтенсивність того, що відбувається, ніхто не може бути впевнений, що ці сили не з’являться».

XS
SM
MD
LG