Спеціальні потреби

Актуально

Український міністр цифрової трансформації закликає діаспору подавати ідеї

Михайло Федоров у Лондоні 15 липня 2021 р.

Віце-прем'єр-міністр українського уряду Михайло Федоров, який очолює міністерство цифрової трансформації, закликав українців у діаспорі ділитися досвідом використання інформаційних технологій, які можна було б втілювати в Україні.

«Ми хочемо почути, що є в тих країнах, де ви живете, і що би ви хотіли бачити в Україні», - сказав урядовець на зібранні з українцями у Лондоні після того, як провів переговори з британськими колегами.

Михайло Федоров висловив жаль, що багато талановитих українців зараз працюють за кордоном, але в коментарі для Голосу Америки він додав: «Українці у світі створюють найуспішніші стартапи, запускають бізнес, працюють у компаніях Apple, Google та Amazon. Це люди, які змінюють світ та популяризують бренд України як технологічної країни на світовій арені. Ми пишаємося ними».

Багато українських IT компаній зареєстрували свій бізнес в Естонії. Ми хочемо, щоб їм було вигідніше реєструватися і платити податки в Україні.
Михайло Федоров

Роз'яснюючи півторарічну роботу свого відомства, Федоров заявив, що Україна вже зараз може похвалитися наданням низки державних послуг через інтернет і з допомогою телефона.

За його словами, те що понад 10 мільйонів українців вже використовують портал державних послуг і мобільний застосунок Дія, що може не лише полегшувати справи громадян, але й зменшувати простір для корупції.

Михайло Федоров назвав одним зі своїх головних завдань створення в Україні кращих умов зокрема податкових, для компаній, що працюють в галузі інформаційних технологій.

«Багато українських IT компаній зареєстрували свій бізнес в Естонії. Ми хочемо, щоб їм було вигідніше реєструватися і платити податки в Україні», - сказав міністр.

Україна започатковує проект електронного резидентства для працівників творчих та інформаційних галузей, щоб іноземці могли, фізично перебуваючи будь-де у світі, «зареєструвати та вести свій бізнес в Україні онлайн — відкривати рахунки та платити податки».

Однією з перешкод для більшого залучення іноземних компаній та зовнішніх інвестицій Михайло Федоров назвав російську війну, зокрема перебування поза контролем українського уряду низки територій, на його думку, впливає на готовність іноземців розвивати свою діяльність в Україні.

«Ми відкриті до співпраці з усіма країнами. Окрім однієї… Росії», - сказав урядовець.

Питання кібербезпеки за словами Федорова є одне з тих, яке викликає стурбованість і постійно перебуває у полі уваги.

Дивіться також: Студія Вашингтон. США обіцяють до $10 млн нагороди тим, хто допоможе виявити і переслідувати кібервимагачів, які працюють за вказівкою, або під контролем іноземних урядів.

Студія Вашингтон. Чи можна вагітним вакцинуватися від COVID-19?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG