Спеціальні потреби

Українки грають ключову роль у війні з Росією – The Daily Signal


Від початку війни жінки грають ключову роль у Збройних силах України - вони служать на передовій, є військовими медсестрами і навіть снайперами, та допомагають війську як волонтери, збираючи життєво необхідну допомогу та доставляючи її на лінію фронту, пише Нолан Пітерсон у The Daily Signal, виданні консервативного американського аналітичного центру Heritage Foundation.

«Однак офіційно вони досі не мають права служити на передовій в регулярній українській армії, і більшість жінок, які служать у війську, належать до добровольчих батальйонів», - зазначає автор.

Тому тепер, коли Україна «приборкує» добровольчі батальйони, включаючи їх до складу регулярної армії чи Національної гвардії, жінки-солдати змушені офіційно записуватися куховарками чи штабістами, пише Пітерсон, колишній пілот і ветеран війн в Іраку та Афганістані, який зустрівся з кількома такими жінками-військовими і змалював їхні яскраві та мужні портрети.

Відтак постають нові запитання щодо майбутньої ролі жінок-солдатів, які зарекомендували себе в боях і не хочуть, щоб їхню роль зводили до допомоги за лінією фронту. Ці жінки не отримують відповідну платню, пільги та нагороди нарівні з чоловіками, з якими служать пліч-о-пліч і розділяють ті самі ризики та умови життя на передовій, пише автор.

Автор також відзначає величезний внесок у волонтерський рух українських жінок, які також часто ризикують життям, доставляючи військовим життєво необхідне забезпечення – форму, їжу, воду, амуніцію та ліки, і несуть великий психологічний тягар, стаючи свідками страждань, які приносить війна.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG