Спеціальні потреби

NYT: Прокурори США уважно придивляються до українців – гостей інавгурації Трампа


Американські прокурори досліджують те, як проросійські українські політики отримали запрошення на урочиcтості з нагоди інавгурації президента Трампа, що відбулись в січні 2017 року пише the New York Times.

Зокрема, прокурори намагаються з'ясувати, чи не були використані підставні особи для того, щоб приховати виплати на користь Інавгураційного комітету, адже, за законами США, комітет не має права приймати гроші від іноземних громадян, однак іноземці можуть відвідати інавгурацію, якщо вони не платили за квитки.

Також, зазначає видання, прокурорів цікавить, що робили більше десятка українських політиків під час свого візиту до Вашингтона у час інавгурації.

Інавгурація привернула увагу діячів всього світу, які намагались налагодити зв'язки з новою адміністрацією у США, наголошує видання. Українці представляли різні погляди, включаючи прихильні до Москви. Деякі з них намагались представити себе в якості посередників з питання "мирного врегулювання" конфлікту з Росією, через який проти Росії було запроваджено санкції.

Як стало відомо нещодавно, Манафорт спілкувався з партнером по бізнесу стосовно так званого "мирного плану" для України.

Цим партнером по бізнесу, як вважається, був Костянтин Кілімнік – росіянин, проти якого спецпрокурор США Роберт Мюллер висунув звинувачення у перешкоджанні правосуддю через намагання вплинути на свідків.

Першим в статті згадується проросійський український політик Сергій Ківлов, який розміщав фото події, а також квитків у Facebook.

Також інавгурацію відвідав Сергій Льовочкін, пише відання з посиланням на інформацію від двох джерел. Льовочкін – серед олігархів, які фінансували Партію регіонів, на користь якої, свого часу працював Манафорт.

Інші українці, які відвідували Вашингтон під час інавгурації повідомляють, що до них звертались прокурори США. "Мене двічі допитувало ФБР та пан Мюллер", - говорить колишній депутат Андрій Артеменко, який відвідував інавгурацію і намагався здобути підтримку проросійського "мирного плану" для України.

Павло Фукс, російський та український бізнесмен, який працював над планами побудови офісного центра Трампа в Москві, також перебував у Вашингтоні під час інавгурації, наголошує видання. Фукс зупинявся в готелі Trump International Hotel і проводив час з Віталієм Хомутинником – бізнесменом та членом парламенту від Партії Регіонів. Політики зустрічались з впливовими конгресменами від Республіканської партії США.

Інший український політик Борислав Береза розмістив свої фото з інавгураційної події у соцмережі і наголосив, що отримав квитки безкоштовно від когось "пов'язаного з Іллінойсом". Він назвав тих, хто заявляє, що українці платили за квитки заздрісниками.

Дивіться також: Урядовий працівник: "На міжнародній арені ми виглядаємо божевільними"

Урядовий працівник: "На міжнародній арені ми виглядаємо божевільними." Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG