Спеціальні потреби

Майже кожна дитина в Україні – без постійного світла і тепла – ЮНІСЕФ


Як сотні тисяч дітей в Україні, що залишилися без тепла і світла, Олександра, якій 11 років, замість школи приходить у «Пункті незламності», де можна зігрітися, зарядити телефони за допомогою генераторів, та поїсти. Краматорськ, Україна, 5 грудня 2022 року.
Як сотні тисяч дітей в Україні, що залишилися без тепла і світла, Олександра, якій 11 років, замість школи приходить у «Пункті незламності», де можна зігрітися, зарядити телефони за допомогою генераторів, та поїсти. Краматорськ, Україна, 5 грудня 2022 року.

Під час зимових морозів майже 7 мільйонів дітей, а це – майже кожна дитина в Україні, залишилися без постійного доступу до електрики, опалення та води через триваючі російські напади критично важливу українську енергетичну інфраструктуру, мовиться у заяві Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.

Також багато українських дітей позбавлені доступу до освіти – їхні школи пошкоджено або зруйновано, а брак електрики унеможливлює освіту через інтернет, зауважують у заяві Дитячого фонду ООН.

Організація, що має стежити за дотриманням правил ООН і допомагати дітям по всьому світу каже, що в той час, як температура взимку може опускатися нижче -20 °C, українські діти також позбавлені доступу до послуг охорони здоров’я, а «несправність систем водопостачання підвищує й без того надзвичайно високі ризики пневмонії, сезонного грипу, захворювань, що передаються через воду, та COVID-19».

Багато дітей позбавлені зв’язку з друзями і родиною, через що страждає їхнє психічне здоров’я, наголошується у заяві. За оцінками, 1,5 мільйона дітей ризикують отримати депресію, тривогу, посттравматичні стресові розлади та інші психічні розлади.

ЮНІСЕФ вимагає від Росії дотримання правил війни, в яких діти та цивільна інфраструктура мають бути захищені.

«Правила ведення війни чіткі – діти та основна цивільна інфраструктура, на яку вони покладаються, щоб вижити, мають бути захищені», – сказала виконавчий директор ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

Вона додала, що також важливо, щоб ЮНІСЕФ та інші гуманітарні організації мали «швидкий і безперешкодний доступ до дітей і сімей, які потребують гуманітарної допомоги, незалежно від того, де вони перебувають».

Щоб задовольнити негайні та довгострокові потреби 9,4 мільйона людей, у тому числі 4 мільйони дітей, які потерпають від війни в Україні, ЮНІСЕФ, за словами організації, потребує 1,1 мільярда доларів США.

За даними ООН, посилені російські атаки в жовтні знищили 40 відсотків виробництва електроенергії в Україні, і незважаючи на поточний ремонт, станом на 28 листопада українська енергосистема змогла покрити лише 70 відсотків пікового попиту на виробництво електроенергії.

ЮНІСЕФ повідомляє, що ситуація є особливо гострою для 6,5 мільйона людей, у тому числі 1,2 мільйона дітей, які є внутрішніми переселенцями в Україні. Організація повідомляє, що зараз особливо критичною є ситуація на звільнених територіях – у районах Харківської, Херсонської та Донецької областей, які раніше не були доступні для міжнародних гуманітарних організацій.

Як повідомляв «Голос Америки», у вівторок на донорській конференції у Франції близько 70 країн та установ по всьому світу пообіцяли надати Україні понад 1 мільярд євро негайної допомоги. Ці гроші потрібні, щоб допомогти Україні пережити сувору зиму в той час, коли російські війська продовжують завдавати ударів по її енергомережі та іншій критичній цивільній інфраструктурі.

Згідно з даними, які зібрала програма Ukraine Support Tracker Кільського інституту, за станом на кінець листопада країни ЄС та інституції Євросоюзу надали майже 52 мільярди євро військової, фінансової та гуманітарної допомоги. Ще 18 мільярдів було узгоджено в якості макрофінансової підтримки.

Американський центр стратегічних та міжнародних досліджень підрахував, що допомога США Україні становить 68 мільярдів доларів, а на наступний рік Білий дім попросив у Конгресу ще 37,7 мільярда доларів. Більшу частину американської допомоги становить зброя і боєприпаси, останнім часом – протиповітряна зброя, що допомагає захистити цивільні об'єкти та об'єкти критичної інфраструктури.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Як і чому британець записався до лав ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00
XS
SM
MD
LG