Спеціальні потреби

Актуально

У січні інфляція у США склала 7.5%, демонструє найбільше зростання за 40 років

У січні споживчі ціни в США зросли на 7,5% у річному вимірі, що стало найшвидшим зростанням за чотири десятиліття, повідомляє Міністерство праці в четвер.

Як відзначає канал CNN, показники інфляції стали найгіршими з 1982-го року та виявились гіршими за очікування.

"Інфляція злетіла протягом останнього року до найвищого рівня за 40 років, завдаючи удару по американських споживачах та нівелюючи зростання заробітної плати", - пише інформаційна агенція AP.

Як відзначають в уряді США, американці стикаються з більшими витратами на автомобілі, побутові меблі та техніку. Хоча деякі з цих покупок можуть бути відкладені, на бюджетах американських родин позначається і зростання цін на найнеобхідніше - їжу - споживачі стикаються з вищими цінами на м’ясо, яйця, цитрусові, а тепер і зелень. Ціни на бензин для автомобілістів також залишаються високими.

На американців тисне і зростання цін на житло. На це вказує Але Грег Макбрайд, головний фінансовий аналітик Bankrate.com.

"Ціновий тиск на домогосподарства просто не закінчується", – заявив Макбрайд. "Ціни на нерухомість підскочили на 20% за минулий рік, також і орендна плати також підвищилися на 0,5% лише за останній місяць. Ніщо так не позначається на бюджетах родин, як значне збільшення витрат на житло, яке ми зараз спостерігаємо".

Президент США Джо Байден заявив, реагуючи на доповідь, що прогнози обіцяють суттєве послаблення інфляції до кінця 2022 року.

"Моя адміністрація продовжуватиме працювати, залучаючи усі ресурси, для перемоги у цій боротьбі", - заявив президент США.

Байден вказав на історичні досягнення США щодо створення робочих місць, зростання заробітної платні, та показників ВВП.

"Є ознаки того, що і цей виклик ми пройдемо", - сказав Байден про збільшення витрат американців на продукти харчування.

Дані щодо інфляції підхопили критики президента США у Республіканській партії.

"Інфляція за президентства Байдена щойно знову погіршилась", - твітує сенаторка-республіканка Марша Блекберн.

"Час президенту Байдену визнати, що причиною є його політика", -твітує конгресмен-республіканець Гері Палмер.

Республіканська партія, як видається, також планує використати ситуації з інфляцією на виборах, які відбудуться цієї осені.

"За однопартійної влади демократів, реальна вартість вашої заробітної плати сьогодні на 7.5% менша, ніж рік тому. Їхні неадекватні рішення викликали найгіршу інфляцію за 40 років. Ви відчуваєте це на заправці, у продуктовому магазині, кругом, де ви щось купуєте. Настав час змінити Вашингтон!" - твітує лідер республіканської меншості у Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті.

У Демократичній партії реагують на дані інакше.

"Хочете зроузміло пояснення для вищої інфляції? Гігантські корпорації експлуатують свою ринкову силу для підвищення цін. І очільники корпорацій вихваляються вищими прибутками. Ми маємо посилити конкуренцію та здійснити демонополізацію для зменшення цін", - твітує сенаторка-демократка Елізабет Воррен.

Як повідомляв "Голос Америки", за даними Міністерства торгівлі США, ВВП країни минулого року виріс на 5,7%. Коментуючи економічні підсумки першого року свого президентства, Джо Байден заявив, що вони демонструють, що у країні будується "американська економіка для XXI століття".

За даними уряду США, у січні у країні було створено понад 467 000 нових робочих місць. Американська економіка створює робочі місця найшвидше за 40 років, відзначив на початку місяця Байден.

У статті використано матеріали Центральної служби "Голосу Америки", CNN, AP.

Студія Вашингтон. Якою є позиція адміністрації США щодо Мінських угод
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG