Спеціальні потреби

З нагоди Дня незалежності у Вашингтоні відбувся фольклорний фестиваль


У святкуваннях Дня незалежності США в столичному Вашингтоні бере участь понад мільйон туристів. Однією з принад є щорічний Фольклорний фестиваль, що традиційно проводиться на так званому Моллі – алеї, що сполучує монумент Вашингтона і будинок Конгресу.

Запальні ритми традиційного мексиканського оркестру Маріачі... заворожливі рухи гавайських танцюристок... Все це – частина щорічного фольклорного фестивалю, який влаштовує Смітсонівський інститут. Цього року зроблено наголос на творчості народностей американських територій в тихоокеанському регіоні і мексиканському фольклорі.

Директор фольклорного фестивалю Стів Кідд розповідає про головну ідею фестивалю:

«В основі лежить переконання, що носії культури знають її значно краще, ніж ми тут в інституті. Тому ми привозимо їх сюди, і вони тут у центрі Вашингтона демонструють свої традиції перед глядачами, які віддають їм належне».

Сильвія Чинґ з Гавайських островів показує дітлахам, як робити браслети з квітів. Вона говорить, що пишається своїми традиціями і прагне поділитись ними:

«Важливо донести до інших красу Гаваїв, переконати людей, що до нас варто приїхати...»

Стів Кідд відзначає, що фестиваль приваблює тисячі іноземних туристів:

«Вони прибувають, щоби завдяки нашому унікальному фестивалю ознайомитись із світовою і американською культурою».

Тут розповідають, як приготувати традиційну японську страву – локшину соба.

А тут члени мексиканської народності уічоли проводять обряд очищення людського тіла від болю та негативної енергії. Неподалік відбувається традиційне мексиканське святкування збору кукурудзи.

Заступник директора Смітсонівського інституту історико-культурних питань Ричард Курин каже:

«Я дивлюсь на це як на культурне спілкування. У такий спосіб американці і люди з інших країн можуть обмінюватися культурним досвідом».

Організатори фестивалю наголошують, що завдяки цим заходам збільшується також і відвідуваність численних музеїв, які належать до Смітсонівського інституту.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG