Спеціальні потреби

Ричард Луґар залишає Сенат США


Сенатор Ричард Луґар

У США, на вчорашніх попередніх виборах (праймеріз) в Індіані, республіканець Ричард Луґар зазнав поразки у перегонах за кандидатуру на переобрання до Сенату, в якому він представляв виборців цього штату понад 30 років. 80-річного сенатора Луґара переміг підтриманий рухом Чаювання кандидат Ричард Мердок.

Луґар добре відомий своєю діяльністю в галузях нерозповсюдження ядерної зброї та закордонної політики США.

Луґар обирався до Сенату шість разів поспіль, двічі очолював сенатський комітет із міжнародних справ, є співавтором програми спільного зменшення ядерної загрози, відомої як програма Нана-Луґара.

У 1992 році він приїхав до Києва, аби повідомити, що Сполучені Штати готові виділити кошти на ядерне роззброєння. У 2004-му він був спеціальним представником президента Джорджа Буша під час президентських виборів в Україні та політичної кризи, яку спровокували ті вибори. У 2005 році він привіз в Україну свого колегу сенатора від штату Іллінойс Барака Обаму - нинішнього президента США.

В оприлюдненій заяві, президент Обама відзначив заслуги Луґара та віддав йому належне за його службу в Сенаті і співпрацю з законодавцями від обох політичних партій у зусиллях забезпечити найбільш небезпечні у світі озброєння.

XS
SM
MD
LG