Спеціальні потреби

До США продовжується наплив нелегалів з Мексики


Вкотре загострилась і без того напружена ситуація на американо-мексиканському кордоні. На тижні що минув, американський прикордонник застрелив мексиканського підлітка, який жбурляв камінням в американців, які проводили арешт людини, що намагалась перетнути кордон. Це вже другий подібний випадок за два тижні, який викликав чергові дискусії щодо кордону, через який щороку намагаються перебігти тисячі громадян Мексики. Навіть загибель під час незаконного перетину кордону, слабка економіка США, посилення заходів безпеки та бригади добровольців не зупиняють мексиканців, які прагнуть кращого життя.

Чимало мешканців прикордонних районів на півдні Аризони бачать Мексику з подвір’я власного будинку. Ґлен Спенсер, активно допомагає боротися з порушниками кордону.

Служба охорони кордону часто перевіряє район, на якому знаходиться і земля, що належить Ґлену. Однак, мексиканці все одно проникають на американську територію. Спенсер створив приватну організацію спостереження за кордоном. Її членів часто звинувачують у расизмі. Ґлен відповідає, що немає нічого спільного з расистами, а лише допомагає захищати кордон.

Чимало з людей, яких піймали при спробі нелегально перетнути кордон опиняється у мексиканському містечку Нако. Їх приймає центр, створений американськими благодійниками. Їм тут пропонують їжу та першу медичну допомогу. Художник з Аризони Пітер Янґ, допомагає у центрі.

Чимало мексиканців не зупиняються після першої невдалої спроби. Для багатьох переслідування американської мрії закінчується трагедією. Лише у пустелі біля місцевості Тусон минулого року загинуло понад двісті людей, які намагалися нелегально потрапити до США. Перехід через кордон контролюють наркотичні картелі, які часто нехтують своїми клієнтами. Одну жінку разом з її дев’ятнадцятирічною дочкою контрабандисти нещодавно кинули посеред пустелі. Їй допомогли священик та монахині-католички в одному з прикодонних мексиканських містечок.

Чи не більшість мексиканців, які намагаються пробратися до США, походять з маленьких сіл і стають легкою здобиччю контрабандистів.

Як каже священий Пітер Нілі, вони довіряють людям, яким не можна довіряти, втрачають свої гроші, документи, все що мають при собі».

І чим гірша економічна ситуація у Мексиці, тим більше мексиканців робитимуть відчайдушні спроби перетнути кордон не зважаючи на усі зусилля американських прикордонників та активістів. І так, на думку експертів, триватиме, поки США не проведуть масштабну імміграційну реформу, яка б дозволяла громадянам Мексики легко і швидко отримати тимчасове право на працю у Сполучених Штатах не порушуючи законів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG