Спеціальні потреби

Актуально

Будь-хто може "перехопити гру" - в IRI прокоментували політичні настрої в Україні

Багато українських виборців ще не визначились, кого вони будуть підтримувати на парламентських виборах 2019 року і, чи будуть вони голосувати взагалі, про це свідчить опитування Міжнародного республіканського інституту США (IRI)

"Дані свідчать, що виборці загалом, ще не визначились стосовно 2019 ... Кількість тих, хто не визначився, з точки зору IRI, свідчить про справжню можливість для партій активно засвідчувати свою позиції, "потиснути руки" з новими виборцями, сформувати стратегію, донести її до громадян".

Так прокоментувала результати цьогорічного опитування, проведеного в Україні, експерт Міжнародного республіканського інституту США Кейті ЛаРок в інтерв’ю журналістці Української служби «Голосу Америки» Оксані Бедратенко.

"Замість засмучуватись нерішучістю виборців і їх підтримкою інших партій, я вважаю, що на цій стадії ситуація дуже конкурентна. Це справжня можливість для партій виявити себе. Гадаю, для цього є ще багато часу", - наголосила вона.

Деякі проєвропейські партії, можливо захочуть поєднати зусилля і об’єднатись у спільний фронт перед виборами
Кейті ЛаРок

Коментуючи те, що партія "Батьківщина" стала лідером за рівнем підтримки респондентів в 11 з 24 опитуваних міст, ЛаРок відзначила: "Гадаю, "Батьківщина" добре себе почуває. Але будь-хто може перехопити цю гру в перегонах за перемогою. Якщо більш уважно подивитись на наші дані, то видно, що деякі проєвропейські партії, можливо захочуть поєднати зусилля і об’єднатись у спільний фронт перед виборами. Там, де є синергії їх платформ, вони можуть покращити результати опитувань. На даній стадії будь-хто може виграти".

На сході України настрої також змінюються, наголошує аналітик: "вперше за багато років ми бачимо плюралізм в цих регіонах. Це не одна домінуюча партія, а є вибір".

"Ці регіони, можливо, найбільше постраждали від конфлікту на сході Укрїани. Їх економіка зазнала значних втрат. Ці регіони сильно покладались на російські ринки. Їм потрібно пристосовуватись, тому думаю є великий негатив стосовно того, що відбувається в країні в цих регіонах, ніж, можливо, на заході України, чи в інших частинах країни", - наголосила експерт.

Дивіться також: Децентралізація в Україні створить нове покоління лідерів — дослідження США

Децентралізація в Україні створить нове покоління лідерів — дослідження США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG