Спеціальні потреби

Вчитись у Києва порадив Facebook та Twitter екс-посадовець Пентагону


Майкл Карпентер
Майкл Карпентер

Facebook та Twitter мають уважніше вивчати досвід Києва в боротьбі з несправжніми новинами та пропагандою, переконаний колишній високопосадовець Міністерства оборони США Майкл Карпентер.

"По-перше, треба звернутися до проблеми ботів та фальшивих акаунтів, знайти краще технологічне рішення", - заявив Карпентер в коментарі журналісту Української служби "Голосу Америки" Тетяні Ворожко.

Карпентер порадив компаніям звертати більше уваги на висловлювання, які сіють розбрат, відслідковувати звідки вони походять і чи задіяне тут фінансування іноземних держав.

Високотехнологічні компанії, на думку дослідника, мають активніше співпрацювати з урядовими установами та неурядовими організаціями.

Боротьба з пропагандою коштує грошей
Майкл Карпентер

Карпентер окремо відзначив український проект StopFake, який втілюється в Києво-Могилянській академії. "Вони були першими в намаганнях зрозуміти, як Росія поширює дезінформацію і фейкові історії в соціальних мережах і традиційних ЗМІ", - наголосив Карпентер.

Соцмережі не розуміють масштабу та ефективності впливу Росії в соціальних та традиційних медіа і остерігаються регулювати цю сферу, побоюючись втратити прибутки, зазначив Карпентер.

"Вважаю, досвід всіх сусідніх з Росією країн був відкинутий. Переважно тому, що він не був добре відомий. Технологічні компанії живуть у своєму герметичному світі і не бачать, що відбувається в Україні. Вони про це не думають. І коли Марк Цукерберґ відкидає факт, що Росія могла втрутитися в наші вибори - це наївно і навіть небезпечно. Це хибне твердження, яке у той же час захищає їхні прибутки. Тому що боротьба з пропагандою коштує грошей".

Якщо Конгрес та громадськість продовжать приділяти увагу цьому питанню, компанії будуть змушені серйозно поставитись до боротьби з пропагандою, переконаний Карпентер.

"Їм (компаніям) треба поставитися до цього серйозно, розробити алгоритми, а також витратити гроші на людські ресурси. Зрештою, має бути людина, яка дивитиметься на те, як інформація розповсюджується і вживати заходи, аби викорчувати усі ці фальшиві акаунти. Все це коштує грошей. Але, якщо Конгрес і суспільство залишатимуться сфокусованими на цьому питанні, компанії почнуть ставитися до цього серйозно", - переконаний Майкл Карпентер.

Дивіться також: Слухання комітету з розвідки Сенату США щодо російського впливу через соцмережі​

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG