Спеціальні потреби

Актуально

Верховна Рада розглядає законопроекти про ринок землі

Верховна Рада розпочала розгляд законопроектів про ринок землі. Це суперечливе питання спричинило конфлікт у парламенті. Депутати від партії "Слуга народу" заблокували трибуну, щоб опоненти не змогли зашкодити голосуванню за "земельні" законопроекти. Опозиційні партії здебільшого виступили із критикою пропонованих ініціатив. У партії "Європейська солідарність" заявили, що загалом підтримують запровадження в країні ринку землі, проте мають претензії до законопроектів, які розглядаються. Мовляв, вони "не мають нічого спільного зі створенням прозорого ринку землі "

Ще більш критично налаштовані до запропонованих парламентською більшістю законопроектів у фракції партії "Батьківщина". Її лідер Юлія Тимошенко, виступаючи з парламентської трибуни, закликала зняти суперечливе питання з порядку денного.

В партії "Опозиційна платформа-за життя" вважають неприпустимим продаж землі сільгосппризначення.

Запровадження ринку землі в Україні підтримав Європейський союз. "ЄС підтримує плани уряду відкрити ринок землі, який буде базуватися на принципах верховенства права, сталого розвитку, прозорості та справедливості. "Дрібні фермерські господарства повинні мати пріоритет, запобіжні механізми мають гарантувати надмірну концентрацію земель в руках одного власника", - йдеться у повідомленні, поширеному представництвом ЄС в Україні.

Президент Володимир Зеленський цього тижня звернувся до громадян з приводу запровадження в Україні ринку землі. Він назвав цей крок необхідним. Щоб усунути суперечності, глава держави запропонував винести на всеукраїнський референдум пропозицію надати іноземним громадянам права купувати та продавати землі сільгосппризначення.

Із заявами на підтримку створення в Україні відкритого і прозорого ринку земель сільгосппризначення неодноразово виступали і асоціації, які об'єднують підприємців аграрного сектору.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG