Спеціальні потреби

Трамп призупинить видачу низки робочих та освітніх віз – NPR (оновлено)


Президент Дональд Трамп під час брифінгу у Білому домі

Підставою вважається уповільнення економіки та брак робочих місць у США ерез пандемію коронавірусу

Очікується, що президент Трамп підпише указ, який призупинить до кінця року видачу низки робочих віз. Про це повідомляють джерела National Public Radio США.

Указ, який міститиме винятки, йдеться у повідомленні, стосуватиметься віз H1B, яка дає право на роботу висококваліфікованим працівникам, зокрема у сфері ІТ, L1 (для переведення на інше місце роботи в рамках однієї компанії чи корпорації), H2B (для малокваліфікованих працівників, які працюють зокрема в готельній індустрії та на будівництві, але не в агросекторі) та J1 (видається науковцям, студентам та іншим учасникам програм наукового та культурного обміну).

Указ не стосуватиметься тих, хто вже знаходиться на території США

Підставою вважається уповільнення економіки та брак робочих місць у США ерез пандемію коронавірусу.

«Це буде велика перемога для американських працівників у критичний час», - цитує NPR Арджея Гомана, директора з урядових відносин Федерації американської імміграційної реформи, яка виступає за нижчу імміграцію.

У травні президент Трамп вже запровадив тимчасову заборону на видачу так званих «зелених карток»

«Заборона на візи H1B, які використовуються для того, щоб заповнити дуже нишові позиції, кандидатів на які дуже важко знайти серед американської робочої сили, буде контпродуктивною і є ще одним прикладом використання ядерної бомби, аби зупинити бійку в барі», - заявив Леон Фреско, колишній заступник міністра юстиції в Адміністрації Барка Обами, який зараз представляє інтереси працівників, які приїхали по візі H1B.

Указ не стосуватиметься тих, хто вже знаходиться на території США. У травні президент Трамп вже запровадив тимчасову заборону на видачу так званих «зелених карток».

«Кремнієва Долина побудована емігрантами і чимало співробітників технологічних компаній - це іноземці», – говорить рекрутер невеликої компанії EquallyHR в Менло Парк Ірина Невожай.

За її словами, українці переїжджають у Сан-Франциско за трьома основними типами віз - H1B, O1 та L1, де H1B є, мабуть, найпоширенішою.

«Відкрити H1B та перевезти спеціаліста з іншої країни - доволі довгий та дорогий процес, тому на це йдуть переважно великі компанії, коли стартапи надають перевагу локальному пошуку з можливістю зробити H1B трансфер. Тому якщо Штати знов призупинять преміум (швидкий - до декількох тижнів, а не місяців) процес переходу з однієї роботи на іншу, як це було в розпал карантину, то тоді рекрутмент, дійсно, сильно постраждає і буде важче переїхати по цьому типу візи», - каже Невожай.

Згідно із даними міністерства внутрішньої безпеки США, у 2018 році (останні доступні данні), 896 українців отримали візу H1 B, 910 - H2B і 2 230 - L1.

Дивіться також: В зоопарку Сан-Дієго доглядачі піклуються про маленького гепарда, якому 7 тижнів. Відео


Facebook Forum

XS
SM
MD
LG