Спеціальні потреби

Актуально

"Єднання заради України" - які пільги у США можуть отримати українські біженці

Uniting for Ukraine (U4U) або ж "Єднання заради України" – цю програму для українців, які змушені тікати від війни, запровадив президент США Джо Байден ще наприкінці квітня. Програма дає право на в’їзд у Сполучені Штати Америки та перебування у країні терміном до 2 років за гуманітарним дозволом, так званим "гуманітарним паролем".

Для того щоб подати заявку, українські біженці повинні знайти спонсора у США, який заповнить спеціальну форму, в якій гарантуватиме фінансову підтримку.

За даними Служби громадянства та імміграції США, програмою "Єднання заради України" вже скористалися більше ніж 6,500 тисяч українців, також понад 45,000 тисяч американців подали заявки щоб стати спонсором для українців.

Пільги для українців в США

За програмою U4U існують федеральні пільги, які зможуть отримати українці подаючи окрему форму на допомогу від держави вже по приїзду у Сполучені Штати.

Для того щоб подати заявку на пільги, потрібно звернутися в один із департаментів соціальних служб (Department of Social Services) у своєму штаті або відвідати сайт (https://www.acf.hhs.gov/orr/map/find-resources-and-contacts-your-state), який стане у нагоді з пошуком служби відповідно до вашого місця проживання.

При подачі форми на пільги потрібно взяти із собою документ, який засвідчить ваше громадянство, наприклад свій паспорт та свідчення про "гуманітарний пароль", де вказана дата видачі.

Переселенка Анна, вчителька англійської мови родом з Києва, також скористалася програмою U4U, зараз вона проживає у місті Лос-Анджелес, штат Каліфорнія. Анна погодилася поділитися своїм досвідом щодо пільг, які можна отримати за цією програмою. Зауважимо, що деякі пільги пропонуються владою окремого штату і можуть відрізнятись в залежності від місця проживання у США.

"Не вмреш з голоду, але туалетного паперу не купиш"

За словами Анни, переселенки з України, однією з пільг, яку найлегше отримати в США є EBT card – картка на їжу, яку називають також Food Stamp. Щомісяця штат Каліфорнія поповнює баланс картки на 250 доларів для однієї особи. Анна отримала цю картку, однак, каже надовго цих грошей не вистачає.

“Я подала заявку в третій день свого приїзду у Штати, саме на харчову допомогу, тому вдалося доволі швидко отримати пільги. Я одержала картку EBT з рахунком 250 доларів на їжу, яку щомісяця поповнюватимуть на таку ж суму. Тобто щомісячно я отримуватиму цю суму на їжу. Очікування такої карти зайняло приблизно тиждень.”- каже Анна.

EBT card
EBT card

Анна розповіла, що є й неочікувані моменти із карткою на харчі, наприклад власник такої карти не може купувати гарячі напої, такі як кава чи чай.

"Я була здивована коли мені сказали, що я можу купувати ту саму каву лише у холодному варіанті. Те саме стосується і супермаркетів, мені не дозволяється купувати скажімо туалетний папір, зубну щітку чи навіть такі базові речі як жіночі прокладки. По суті, можна купувати лише холодну їжу, напої, овочі , фрукти і нічого іншого. Та надовго цих коштів не вистачає, мені особисто це закупитися два рази, основні продукти. 250 доларів вистачає на 2 тижні не більше”,- пояснює Анна, біженка з України.

Якщо схопить серце вмреш чи ні?

Анна розповіла, що очікувала на медичну страховку до 4 тижнів з терміну подачі заявки, проте виявилося, що тут також все не просто.

“Наприклад мені потрібно було здати тест на TB-туберкульоз, який спеціально вимагається за цією програмою. Я думала його здати у кількох клініках, та вони, на жаль, не приймають мою страхівку від Medi-Cal”, - пояснює біженка.

Medi-Cal
Medi-Cal

“Усюди великі черги на прийом, навіть якщо заболить серце тебе одразу не приймуть.”- каже переселенка.

Дозвіл на роботу

Однією з переваг цієї програми є можливість отримання дозволу на роботу. Дозвіл на роботу не надається автоматично з правом на в’їзд до Штатів чи "гуманітарним паролем".

За словами переселенки, заповнити заявку на дозвіл на роботу нескладно, за отримання документу доведеться заплатити 410 доларів, до того ж очікування такого дозволу займе приблизно від 6 до 10 місяців.

“Для цього щоб подати заявку на дозвіл на роботу я повинна була заповнити форму І-765 і надіслати її у паперовому варіанті. Цю форму я знайшла на сайті служби громадянства та імміграції США (USCIS)і завантажила на свій комп’ютер. Власне потрібно саме паперову версію форми, а не онлайн. Тому, видрукувала і заповнила форму ручкою, чорним чорнилом. Звичайно, якщо комусь зручніше заповнити одразу з комп’ютера і тоді видрукувати, то можна й так”, - ділиться своїм досвідом Анна.

Також Анна додає, що можна відкрити інструкції на сайті USCIS, де чітко розписано, як заповнювати форму та які докумети потрібно долучити.

Як каже переселенка, потрібно заповнити дві форми– І-765 та І-94. Проте, за словами Анни у процесі заповнення виникли деякі незрозумілі нюанси.

Вона додає, що усі сторінки у формі І-765 заповнювати не потрібно, хіба у випадку якщо ви студент або вам допомагає із заповненням цієї форми інша людина.

Наступний крок – це отримання форми І-94.

“Ця форма потрібна для того, щоб отримати інформацію щодо вашого останнього приїзду у США” – пояснила Анна. Форму І-94 можна знайти на сайті митної та прикордонної охорони США (US Customs and Border Protection) (https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home).

Також, Анна пояснила що до заяви про право на роботу потрібно долучити копію першої сторінки закордонного паспорту, копію гуманітарного паролю, копію про право на в’їзд у Сполучені Штати, який видавався USCIS (TA- Travel Authorization), та одну фотокартку розміром 5х5 см.

Дивіться також: «Війна не закінчилася»: сотні людей організували протестну ходу в Нью-Йорку. Відео

Всі новини дня

Прем'єр-міністр Вірменії: Єреван не є союзником Москви у війні проти України

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян бере участь у розширеній зустрічі представників Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), що включає міністрів закордонних справ, міністрів оборони та секретарів рад безпеки, в Єревані, Вірменія, 23 листопада 2022 року.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна не є союзницею Росії у війні в Україні, а Єреван стурбований впливом цієї війни на відносини з іншими країнами.

Вірменія є членом військового альянсу Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), який очолює Москва, та покладається на допомогу Росії у протистоянні зі сусіднім Азербайджаном за територію Нагірного Карабаху, що триває вже понад 30 років.

Однак в інтерв'ю чеському телеканалу CNN Prima News у Празі, 31 травня, Пашинян сказав, що членство Вірменії в міждержавних організаціях, які очолює Росія, створює думку на Заході, що Єреван є союзником Москви. Насправді це не так, сказав Пашинян, і російська влада також це розуміє.

"Ми не є союзниками Росії у війні з Україною. І ми відчуваємо цю війну, цей конфлікт – це тривога, тому що це безпосередньо впливає на всі наші відносини", – сказав Пашинян, додавши, що Вірменія відчуває себе затиснутою між двома сторонами.

"На Заході вважають, що ми союзники Росії... в Росії бачать, що ми їм не союзники у війні в Україні, а виходить, що ми нічиї союзники в цій ситуації, а значить, ми вразливі", - сказав він.

У Москві речник Кремля Дмитро Пєсков заявив у п’ятницю, що в Росії взяли до відома, як він висловився, цю "важливу заяву".

"Ми знаємо, що є певні нюанси у підході Вірменії до конфлікту навколо України. Ми їх враховуємо, знаємо, але при цьому продовжуємо розвивати наші союзницькі відносини з Вірменією", - цитує Пєскова агентство Reuters.

Російські оглядачі, близькі до Кремля, вважають, що Пашинян переорієнтовує зовнішню політику Вірменії "від дружби з Росією в обійми ворогів Росії". Деякі західні аналітики говорять, що в тому, що Вірменія заявила, що вона не є союзницею Росії у війні проти України, нема нічого дивного, бо "Москва не була союзницею Вірменії у другій війні за Нагірний Карабах", в результаті якої Азербайджану вдалося повернути собі частину територій, які раніше захопила Вірменія.

Вірменія та Азербайджан відновили переговори, спрямовані на досягнення мирної угоди щодо суперечки навколо Нагірного Карабаху, міжнародно визнаної частини Азербайджану, яка населена переважно етнічними вірменами.

У 2020 році Азербайджан повернув собі частину територій, втрачених під час першої війни на початку 1990-х років.

Чи можливий справедливий суд над воєнними злочинцями РФ без перемоги України у війні? Відео

У середу 31-го травня в сенатському Комітеті із Міжнародних відносин відбулись слухання, щодо притягнення до відповідальності росіян за їхні звірства в Україні. Доповідала на слуханнях посолка Держдепартаменту США з питань глобального кримінального правосуддя, Бет Ван Cкак.

Наталія і Яна Степаненки, які втратили ноги внаслідок удару по Краматорську, опанували протези у США. Відео

В квітні минулого року росіяни завдали ракетного удару по вокзалу в Краматорську, коли звідти намагались виїхати тисячі людей. Тоді загинула 61 людина і 126 отримали поранення. Поміж травмованих були мати і донька – Наталія та Яна Степаненки з Донеччини.

Ми зробили все можливе, щоб допомогти контрнаступу України – Білий дім

“Ми задовольнили потреби України у проведенні контрнаступу", - заявив координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. REUTERS/Evelyn Hockstein

Сполучені Штати, союзники і партнери зробили усе можливе, щоб допомогти Україні підготуватися до контрнаступу.

Про це заявив 2 червня під час спілкування з журналістами координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

“Ми задовольнили потреби України у проведенні контрнаступу. А коли вони почнуть – це залежить від них самих. Але ми впевнені, що зробили все можливе, щоб підготуватися до цього”, - сказав Кірбі.

За його словами, йдеться не тільки про системи протиповітряної оборони, бронетехніку та артилерію, але і про боєприпаси і тренування військових.

“За останні кілька місяців ми виконали дуже багато роботи, щоб переконатися, що ми заповнили їхній [український - ред.] “список покупок” і що вони отримали те, що їм потрібно”, - додав Кірбі.

Посадовець також додав, що Сполучені Штати не підтримуватимуть заклики до негайного припинення вогню. Оскільки це тільки “заморозило” б стан на поточних лініях фронту, тобто легітимізувало б захоплення української території Росією. Крім того, таке негайне замороження вогню без відведення військ України, дозволило б президенту РФ Путіну “консолідувати контроль над територією, яку він захопив” та дало б йому “час і простір, щоб відпочити, переозброїтись та, можливо, знову атакувати”.

Оскільки росіяни захищатимуться та можуть самі йти в атаку, то, за словами Кірбі, важливо готуватися до динамічних боїв і переконатися, “що ми динамічно готові продовжувати підтримувати” Україну у наступні тижні та місяці.

Кірбі нагадав про нещодавно оголошений новий пакет безпекової допомоги від Міноборони США вартістю до 300 мільйонів доларів.

У 39-й пакет безпекової допомоги (починаючи відлік з серпня 2021 року) входять системи ППО Avenger, додаткові боєприпаси для систем ППО Patriot та HIMARS, а також зенітні системи Stinger, засоби протитанкової боротьби та боєприпаси, включаючи десятки мільйонів боєприпасів до стрілецької зброї.

Дивіться також:

США оголосили новий пакет допомоги Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

США запобігли дефолту. Сенат затвердив рішення після заяви щодо допомоги Україні

Сенат засідав пізно вночі в четвер, щоб схвалити збільшення боргового ліміту США і уникнути загрози першого в історії дефолту

В четвер Сенат США проголосував за підтримку законопроекту, який тимчасово усуває ліміт на федеральні запозичення до січня 2025 року. Рішення дозволить США продовжувати сплачувати свої поточні зобов'язання і уникнути безпрецедентного для країни дефолту, про ризик якого попереджав президент США Джо Байден.

Байден привітав рішення законодавців. "Сьогодні сенатори від обох партій проголосували, щоб захистити економічний прогрес, який дався нелегко, і запобігти першому в історії дефолту Сполучених Штатів", - заявив Байден після голосування.

63 зі 100 сенаторів підтримали рішення щодо боргового ліміту, 36 висловились проти
63 зі 100 сенаторів підтримали рішення щодо боргового ліміту, 36 висловились проти

63 зі 100 сенаторів підтримали рішення. Голосування відбулось після того, як сенатори від опозиційної Республіканської партії отримали запевнення від демократів в тому, що домовленість, яка передбачає обмеження бюджетних видатків, не вплине на оборонні витрати США, зокрема не обмежить допомогу Україні.

Домовленість, якої досягнув Байден зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті, і яку раніше цього тижня підтримала Палата представників США, дозволяє розблокувати запозичення уряду, але передбачає, що федеральні витрати залишаться незмінними у 2024 році та збільшаться на 1% у 2025 році.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який нещодавно відвідав Київ, заявив, що домовленість загрожує повному фінансуванню війська США, адже передбачає лише незначне збільшення оборонного бюджету, як пропонує адміністрація Байдена. На думку сенатора, а також його колег-республіканців, це може виявитись недостатнім, з огляду на поточні міжнародні кризи.

Виступаючи в Сенаті під час розгляду законопроекту з підвищення боргового ліміту Грем заявив, що оборонний бюджет, параметри якого узгоджено в рамках домовленості щодо боргового обмеження, "не відповідає загрозам, які над нами нависли".

Сенат "має надіслати чіткий сигнал Путіну, що коли йдеться про вторгення в Україну - ми підтримуємо українців, а ви програєте
Заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем

"Воєнні злочини Путіна, вчинені у промислових масштабах, не можна ані пробачити, ані забути, - заявив Грем. - Я хочу сказати відважним чоловікам та жінкам України: "Допомога вже в дорозі". Людям Тайваню, які протистоять Китаю, живучі у його тіні: "Допомога вже в дорозі!" Американським військовим, на потреби яких не було виділено достатньо коштів у цьому законопроекті: "Допомога вже в дорозі!"

Він додав, що Сенат "має надіслати чіткий сигнал Путіну, що коли йдеться про вторгнення в Україну - ми підтримуємо українців, а ви програєте".

Щоб запевнити республіканців, що необхідні оборонні видатки буде затверджено, лідер демократів в Сенаті Чак Шумер видав спільну заяву з лідером республіканців в Сенаті Мітчем Макконнеллом, в якій йдеться про те, що буде розглянуто додатковий законопроект з видатків, зокрема, щодо збільшення оборонної допомоги Україні.

Як повідомляли ЗМІ раніше, таку позицію поділяють і в Білому домі. Раніше цього тижня Bloomberg з посиланням на джерела в Білому домі повідомив, що збільшення фінансування для України буде включене до додаткових бюджетних заходів, які не підпадають під обмеження в рамках угоди. Видання також вказує, що 30 травня директор з питань бюджету Білого дому Шаланда Янг негативно відповіла на питання щодо того, чи вплине угода на здатність України отримати більше фінансування.

Після голосування лідер демократів в Сенаті США Чак Шумер пояснив пресі, як відбувались перемовини щодо допомоги Україні під час голосування в четвер.

"Сенаторам-республіканцям не подобались обмеження, на які погодились республіканці в Палаті представників. Тому вони нам сказали: "А якщо будуть потрібні гроші для України? Якщо потрібні гроші на такі речі?" Тоді обмеження можуть виявитись занизькими ... Тому ми з Макконнеллом видали спільну заяву, що ми відшукаємо шляхи фінансування того, що необхідно, через надзвичайні заходи, а також через звичний процес асигнувань. Це і так мало відбутись".

Для того, щоб пакет щодо збільшення ліміту боргу набув чинності, його має підписати президент США Джо Байден.

До роботи над статтею долучилась Катерина Лісунова.

Більше

XS
SM
MD
LG