Спеціальні потреби

Актуально

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США сказав, чи можна було стримати вторгнення Росії в Україну

На фото: Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі. 2021 рік

Вторгнення до України відповідає довготерміновим цілям Володимира Путіна. Про це у ході слухань у Комітеті Палати представників Конгресу США з питань збройних сил заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі, повідомляє кореспондентка "Голосу Америки" Карба Бабб.

Відповідаючи на запитання про можливість стримати Росію (deter - англ.) від вторгнення в Україну, Міллі заявив, що для цього знадобилося би використання збройних сил США на території України.

Останнє, за словами Міллі, створило би ризик збройного конфлікту США та Росії. "Я би цього звісно не рекомендував", - заявив Міллі.

"Не думаю, що Путіна можна було стримати", - заявив американський високопосадовець.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США закликав Сполучені Штати діяти у відповідності до об'єктивної стратегії покликаної зберегти мир, спираючись на силу щодо Росії та Китаю.

За словами Міллі, агресія Росії проти України "загрожує підірвати не лише мир та стабільність у Європі, але і глобальний мир та стабільність".

Раніше США, НАТО відкинули можливість використання збройних сил на території України, створення безпольотної зони над нею.

"Дії НАТО є оборонними, покликаними запобігати конфлікту, а не провокувати його. Альянс несе відповідальність за те, щоб уникнути ескалації цієї війни і її поширення за межі України, внаслідок чого вона стала б ще більш руйнівною і небезпечною. Запровадження безпольотної зони над Україною призвело б до прямого протистояння між силами НАТО і Росії. Це означало б ескалацію війни і спричинило б ще більші людські страждання і спустошення в усіх причетних країнах.", - відзначає сайт НАТО.

Імерсивний світ Тараса Шевченка - виставка у Лос-Анджелесі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG