Спеціальні потреби

Актуально

Результат цих виборів у США називають потрясінням для партії влади

На фото: президент Джо Байден

Президент Джо Байден у середу вранці повернувся до Сполучених Штатів, де його зустріли новини про поразку кандидата від Демократичної партії на виборах губернатора у штаті Вірджинія та зростання тиску щодо прийняття Конгресом його соціальних і кліматичних ініціатив.

На виборах губернатора, що пройшли у вівторок у Вірджинії, республіканець Глен Янгкін випередив демократа Террі Маколіффа.

Ця поразка у штаті, де рік тому Байден здобув переконливу перемогу, стала тривожним дзвінком для демократів напередодні проміжних виборів наступного року. До дня виборів їх називали референдумом з приводу президентства Байдена, а він сам висловлював впевненість у перемозі кандидата-демократа.

"Сьогоднішній ранок буде важким для Байдена, коли він дізнається що відбулось минулої ночі у Вірджинії. Але принаймні вже до вечора він про це забуде", - твітує критик Байдена, консервативний оглядач Бен Шапіро.

"Неможливо перебільшити масштаб провалу, якого Байден зазнав на виборах у Вірджинії. Сьогодні найважливішим питанням у Вашингтоні є те, скільки демократів у Конгресі готові власними руками вбити свою кар'єру підтримавши законодавчий порядок денний Байдена (відкриті кордони + перехід до зеленої економіки + критичну расову теорію + інфляцію + руйнвання американського виробництва)?", - твітує колишній радник президента США Трампа, Стівен Міллер, повторюючи нападки Республіканської партії на політичні ініціативи Байдена.

"Вчора американці сказали НІ: - критичній расовій теорії, - виплатам у $450 000 нелегальним мігрантам (раніше ЗМІ США повідомили про плани адміністрації Байдена виплатити родинам мігрантів, які було розділен на кордоні із США компенсацію - прим. ГА), - переходу до зеленої економіки, - зростаючій інфляції, - затримкам у ланцюжках постачання, - потужному жростанню податків, - енергетичній залежності, - покладанню відповідальності на Трампа. Порядок денний Байдена "відбудуємо аж до стану банкрутства" (викривлення назви порядку денного президента США, який має назву "відбудуємо краще ніж було" - прим. ГА) мертвий!", - твітує конгресмен-республіканець від штату Техас Ленс Гуден.

У Вірджинії республіканці не вигравали вибори на рівні штату з 2009 року. Тоді ця перемога стала провісником результатів виборів 2010, за підсумками яких демократи втратили контроль над Палатою представників.

На тлі перемоги Янгкіна для демократів особливо важливо, щоб Байден зумів провести через Конгрес свій пакет видатків, забезпечивши партії підтримку виборців.

Щоб домогтися ухвалення своїх ініціатив, Байдену необхідно згуртувати прогресивних та поміркованих демократів.

Перед від'їздом до зарубіжного турне минулого тижня Байден оголосив про узгодження рамкової концепції законопроекту, що було сприйнято як ознаку завершення внутрішньопартійних суперечок. Однак у понеділок сенатор-демократ Джо Манчин заявив, що поки що не готовий підтримати цю концепцію. Позиція Манчина є надзвичайно важливою, бо голоси республіканців та демократів у Сенаті розділені порівну і втрата підтримки будь-кого із законодавців-демократів прирікає проект. Це також дозволяє окремим законодавцям у дуже значній мірі впливати на порядок денний їх партії.

Демократи із тривогою спостерігають за зниженням рейтингу Байдена, яке може завдати шкоди кандидатам на проміжних виборах. Згідно з останнім опитуванням Reuters-Ipsos, діяльність президента позитивно оцінюють 44 відсотків, тоді як на початку його президентства його рейтинг був близьким до 60 відсотків.

«Якщо ми негайно не почнемо ухвалювати якісь законопроекти, то наслідки будуть катастрофічними, – зазначає стратег Демократичної партії Бад Джексон. – Я впевнений, що якщо ми зможемо добитися ухвалення цих ініціатив, економіка почне розганятися, а ситуація з ланцюжками поставок налагодиться, рейтинги Байдена можуть покращитись. Але вони точно не покращаться, поки ці ініціативи не будуть ухвалені».

Як показало нове опитування Reuters-Ipsos, яке проводилося з п'ятниці по понеділок, 51 відсоток респондентів вважає, що фіскальний план Байдена позитивно вплине особисто на них, тоді як 26 відсотків очікують негативного впливу.

56 відсотків респондентів заявили, що загалом підтримують план, а 29 відсотків ставляться до нього негативно. Деякі елементи плану особливо популярні, у тому числі розширення програми охорони здоров'я Medicare для людей похилого віку та введення загальнодоступної дошкільної освіти.

Після програшу кандидата-демократа на виборах губернатора штату Вірджинія у Демократичній партії США прозвучала думка, що нездатність партії провести популярні видатки через Конгрес вплинула на результат виборів.

У вівторок демократи наблизилися до домовленості, погодивши заходи щодо зниження цін на рецептурні ліки, що є пріоритетним запитом для багатьох виборців.

Як зазначає політолог Ларрі Сабато з Університету Вірджинії, поразка на губернаторських виборах у Вірджинії віщує проблеми для партії.

«Люди хочуть, щоб вирішилися проблеми з COVID, каналами постачання, інфляцією та іншими економічними аспектами, – каже він. – Вони не побачили того, що очікували побачити, а саме дуже компетентного президента, який послідовно викреслює проблеми з переліку і вирішує їх. Саме на це люди чекали після Трампа».

Американська політикиня-демократка Ніта Тернер також закликає демократів добиватись покращення добробуту американців.

"Те, що відбулось у штаті Вірджинія є прологом до подій 2022-го року, якщо люди не побачать покращення свого матеріального становища. Демократи обіцяли вже давно назріле розширення соціальних гарантій - від оплачуваної відпустки до розширення медичного страхування. Час дати людям щось, що вони можуть відчути!" - твітує Тернер.

У статті використано матеріали Російської служби "Голосу Америки", Reuters.

Дивіться також: Лотерея «зелена картка»: як правильно заповнити анкету та що важливо знати

Лотерея «зелена картка»: як правильно заповнити анкету та що важливо знати. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Всі новини дня

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Двоє українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, врятовані - посол України

Наслідки землетрусу в Туреччині, Хатай. 7 лютого, 2023. REUTERS/Umit Bektas

Двох громадян України, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай унаслідок землетрусу, було врятовано з-під руїн будинку. Про це на сторінці у Фейсбук повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

В інтерв'ю Українській службі Голосу Америки посол заявив, що також у посольства є інформація про 4 поранених українців, у них легкі травми та вони не потребують медичної допомоги. “Нам вдалося встановити контакт із 38 громадянами, яких розшукували родичі, зараз ще продовжується пошук контактів із 19 українцями, які, за наявною інформацією, перебували в зоні цього стихійного лиха”, - повідомив посол.

Василь Боднар розповів, що команда рятувальників з України уже у вівторок має прибути до Туреччини, також Київ надає Анкарі гуманітарну допомогу: “Вилетіли два літаки, один із них - медичний. Загалом 87 спеціалістів, рятувальників високого класу, які мають досвід проведення рятувальних робіт саме в міських умовах, частина з них вилетіла вже цими літаками. Виліт відбувся, і сьогодні літаки будуть у Туреччині. А також рухається автоколона спеціальної техніки, яка вже перейшла через кордон України… Наші експерти прибувають на своїй техніці й будуть займатися розбором завалів і допомогою постраждалим саме там на місці”.

За словами посла, термінова допомога рятувальників є критично важливою, адже наразі є шанс дістати живими людей з-під завалів. Василь Боднар розповів, що наразі в зонах лиха також є велика потреба у продуктах харчування, теплому одязі, адже більшість людей залишаються на постраждалих територіях. “Я поки не бачив хвилі евакуації, евакуюють переважно поранених та тих, хто потребує спеціальної допомоги, чи дітей, які лишилися без батьків, тому що більшість родин сподіваються, що знайдуть своїх рідних, і розташовуються там. Військо розкидає палаткове містечко, формують тимчасове житло”, - заявив Боднар.

Працівники посольства України, яке розташоване в Анкарі, теж відчули наслідки землетрусу: “Під час найбільшого піку поштовхів ми відчували певний рух посуду, але жодних евакуацій ніхто не проводить, цей регіон не є під загрозою.”

За словами посла, наразі до допомоги Туреччині вже долучилися близько 70 країн.

Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 7200 тисяч. Відомо про принаймні 5200 загиблих у Туреччині та 1800 - у Сирії. Понад 8 тисяч людей вдалось врятувати з-під завалів у Туреччині. Пошукові роботи тривають, й кількість знайдених загиблих постійно зростає.

Історія українки Ірини Монастирної, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому. Відео

У США щороку зникає безвісти понад півмільйона людей, - це дані спеціалізованого порталу NamUS. На сьогодні невідомими лишаються місцезнаходження і доля майже 20 000 мешканців США. Серед них - українка Ірина Монастирна, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому.

Землетрус Туреччині та Сирії забрав понад 7200 життів і кількість загиблих постійно зростає

Допомогу в 10 турецьких провінціях, які найбільше постраждали від землетрусу, надають понад 2600 медичних і рятувальних служб із 45 країн світу, повідомляє влада Туреччини. REUTERS/Umit Bektas 

Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 7200 тисяч. Відомо про принаймні 5200 загиблих у Туреччині та 1800 - у Сирії. Понад 8 тисяч людей вдалось врятувати з-під завалів. Пошукові роботи тривають, й кількість знайдених загиблих постійно зростає.

Нові підземні поштовхи ще можливі

Епіцентр землетрусу магнітудою 7,8 бала знаходився у місті Газіантеп, неподалік кордону із Сирією. Підземні поштовхи були відчутні також у Лівані та Ізраїлі. Пізніше сталося ще принаймні 125 підземних поштовхів силою 4,0 бали або вище.

Як повідомляють американські фахівці, частота та магнітуда підземних поштовхів зменшуються в міру віддалення часу від початкового землетрусу. Проте можливі нові сильні підземні поштовхи до 5 балів ще можливі, і це створює ризик додаткових пошкоджень будівель, загрозу для рятувальників та місцевого населення.

2600 рятувальних служб із 45 країн світу

Влада Туреччини повідомила, що допомогу в 10 турецьких провінціях, які найбільше постраждали від землетрусу, надають понад 2600 медичних і рятувальних служб із 45 країн станом на вівторок.

"Наші 53 317 автомобілів, аварійно-рятувальний персонал і допоміжний персонал працюють у зруйнованій зоні, додаткові команди прибувають з інших регіонів Туреччини та з-за кордону. Це число зростає з кожною годиною", - заявив президент Реджеп Тайїп Ердоган у своїй промові.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у понеділок, що США підтримують гуманітарні організації, які вже знаходяться в Сирії й реагують на кризу. Він також повідомив, що американська допомога - вже в дорозі до Туреччини.

Співчуття Туреччині висловив у понеділок президент США Джо Байден: "Я глибоко засмучений загибеллю людей і руйнуваннями, спричиненими землетрусом у Туреччині та Сирії. Я доручив своїй команді продовжувати уважно стежити за ситуацією у координації з Туреччиною та надавати всю необхідну допомогу", - мовиться в заяві президента США.

Україна оголосила про намір відправити в Туреччину пошуково-рятувальний загін із 87 людей двома літаками (Ан-32 та Ан-26) та автомобільним транспортом. Про це йдеться в указі Кабінету міністрів України.

Президент Володимир Зеленський під час розмови із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом висловив співчуття постраждалим й повідомив про українську рятувальну допомогу.

Вірменія запропонувала допомогу Сирії та Туреччині, повідомляє видання NBC, як заявив глава МЗС країни Арарат Мірзоян, "попри складні відносини між Єреваном і Анкарою". Він не уточнив, чи прийняла Туреччина цю допомогу.

Греція, яка також має напружені відносини з сусідньою Туреччиною, відправила в Туреччину в понеділок команду рятувальників, гуманітарне обладнання та пообіцяла надати більше.

"Хочу підкреслити: мова не йде про геополітику. Не про визнання якогось режиму. Це про порятунок людей, які опинилися в жахливих умовах, які відчайдушно потребують нашої допомоги", - заявив прем'єр-міністр Греції Киріакос Міцотакіс у коментарі американському виданню CNN.

У понеділок до Туреччини прибула також рятувальна група з Ізраїлю у складі майже 150 людей, які допомагатимуть у рятувальних і медичних операціях, повідомили у Твіттері ізраїльські військові на сторінці "Армії оборони Ізраїлю".

Індія у вівторок відправила на допомогу Туреччині чотири військових літаки із допомогою, спеціалізовані пошуково-рятувальні групи із загонами собак, групу мобільного військового шпиталю, повідомляє видання Hindustan Times. Один військовий літак із допомогою відправили також у Сирію.

Єгипет запропонував допомогу Сирії, повідомив речник президента країни. А єгипетське МЗС заявило, що уряд надсилає термінову допомогу обом постраждалим країнам.

Зруйновані внаслідок землетрусу дороги перешкоджають доставити вчасно допомогу тим, хто її потребує, повідомила речниця Управління ООН з координації гуманітарних питань заявила. "Деякі дороги розбиті, деякі недоступні. Є проблеми з матеріально-технічним забезпеченням, які потрібно вирішити. Ми не маємо чіткого уявлення, коли це відновиться", - сказала Мадеві Сун-Суон у коментарі виданню Reuters.

Зруйнована культурна спадщина

Організація ООН, що опікується питаннями освіти, науки та культурної спадщини, ЮНЕСКО обіцяє допомогу у відновленні пошкоджених культурних об’єктів Туреччини та Сирії.

"У Сирії ЮНЕСКО особливо стурбована ситуацією в стародавньому місті Алеппо, яке внесене до Списку всесвітньої спадщини і перебуває під загрозою. У цитаделі відмічені значні пошкодження. Західна вежа старої міської стіни зруйнувалася, а кілька будівель на ринках ослаблені", - повідомила організація ООН.

У Туреччині були обвалені кілька будівель у місті Діярбакир, де знаходиться об’єкт всесвітньої спадщини "Фортеця Діярбакир і культурний ландшафт садів Хевсель, важливий центр римського, сасанідського, візантійського, ісламського та османського періодів", - повідомляє ЮНЕСКО. Організацію наразі збирає команду експертів для аналізу та оцінки збитків з метою відновлення і стабілізації пошкоджених культурних об'єктів.

На знак солідарності з Туреччиною, біля штаб-квартири НАТО у вівторок приспустили прапори країн-членів альянсу. Фото оприлюднили на Твіттер-сторінці оборонного блоку. Туреччина є членом НАТО з 1952 року.

Під завалами виявили тіло медика "Лікарів без кордонів"

До допомоги Туреччині приєдналась низка благодійних та гуманітарних організацій, повідомляє видання The Washington Post.

Зокрема, Міжнародний Червоний Хрест і Червоний Півмісяць в обох країна - в Туреччині та Сирії - допомагають гарячою їжею та напоями, доставляють в лікарні постраждалих районів кров та плазму, їхні спеціалісти надають психосоціальну підтримку.

Турецька організація "Червоний Півмісяць" заявила, що мобілізувала 77 автомобілів громадського харчування, п’ять мобільних кухонь і майже 2 тисячі наметів.

В перевантажених медичних закладах на півночі Сирії працюють фахівці організації "Лікарі без кордонів". Організація також надіслала в постраждалі медичні набори для екстреної допомоги та життєво необхідні набори.

За даними The Washington Post, одного зі медиків "Лікарів без кордонів" знайшли мертвим під уламками свого зруйнованого будинку.

Співчуття постраждалим та родичам загиблих висловив Папа Римський Франциск. Він висловив сподівання, що підтримка міжнародної спільноти допоможе людям Туреччини та Сирії.

"Продовжую молитися за тих, хто втратив життя, а також за поранених, членів їх сімей і рятувальників. Нехай наша конкретна допомога підтримає їх у розпал цієї жахливої трагедії", - мовиться на Твіттер-сторінці глави Римсько-католицької церкви.

Більше

XS
SM
MD
LG