Спеціальні потреби

Десять американських штатів потерпають від лісових пожеж


Сезон пожеж у Сполучених Штатах лише почався, а території, які знищені полум’ям, вже перевищують площу угідь, що згоріли за весь минулий рік. Понад тридцять масивних пожеж охопили десять південно-західних та центральних штатів. Неконтрольоване полум’я вже знищило площу, розміром у майже 5 тисяч кілометрів квадратних.

В епіцентрі стихії опинилася Аризона. Найбільша в історії цього штату пожежа зруйнувала понад 2 тисячі квадратних кілометрів землі, що майже дорівнює площі цілого штату Род-Айленд. Поки причину виникнення пожежі встановити не вдалося, але сенатор від штату Аризона – Джон Маккейн підозрює, що вогонь могли підпалити нелегальні іммігранти з Мексики. Однак реальних доказів, щоб підтвердити ці звинувачення у правоохоронців немає. Вони кажуть, що найбільша проблема зараз – це посуха.

На боротьбу із стихією в Аризону приїхала понад 700 пожежників з усієї країни. Полум’я знищило 47 житлових будинків та 22 господарські споруди. Майже 7 тисяч людей змушені були евакуюватися.

Другим після Аризони найбільше потерпів від пожежі штат Техас, де полум’ям охоплено понад 60 кілометрів квадратних землі. Температура повітря сягає майже 40 градусів за Цельсієм, що сприяє швидкому поширенню вогню.

У неділю через пожежу на 5 годин було перекрито найбільшу автомагістраль Техасу. Однак попри застереження влади, не всі поспішають евакуюватись із небезпечної зони. Марк Скіннер – один із таких:

«Ми не поїдемо, доки полум’я не підбереться ближче. Якщо ми справді побачимо, що воно охопить наш будинок, то тоді виїдемо. А поки що ми залишаємось».

Влада південних штатів попереджає громадян, що у разі відмови евакуюватися, вони залишаться сам на сам з стихією і навряд чи зможуть розраховувати на вчасну допомогу рятувальників.

XS
SM
MD
LG