Спеціальні потреби

Фінансові лідери світу задоволені ознаками одужання глобальної економіки


Фінансові лідери країн «Групи 20» (G-20) заявили, що глобальна економіка відновлюється швидше, ніж очікувалось після найгіршої впродовж десятиліть рецесії. Вони зобов’язались продовжувати прикладати зусилля для запевнення стабільного і стійкого зростання економіки світу.

Міністри фінансів та керівники центральних банків міжнародного форуму «Група двадцяти» похвально висловились на нарадах у Вашингтоні про важливі урядові стимуляційні програми у зусиллях зупинити фінансову паніку у світі, що паралізувала рік тому глобальну економіку.

Втім, міністр фінансів Канади Джім Флаерті сказав, що зусилля представників провідних економік світу, спрямовані на опрацювання ідей з метою одужання глобальної економіки, ще далекі від завершення:

«Після сьогоднішньої зустрічі ми можливо маємо лише попереднє уявлення про можливості вибору підходів (економічної) політики для подальшого їх обговорення, а відтак схвалення лідерами «Групи 20».

Наступна зустріч міністрів фінансів і банкірів провідних економік світу відбудеться на початку червня у Південній Кореї - тобто перед планованим наприкінці цього ж місяця самітом світових лідерів у Канаді.

В спільній заяві, опублікованій на шести сторінках, фінансові лідери «Групи 20» підтвердили свої зобов’язання щодо реформування фінансового сектору і необхідності поліпшення якості і кількості банківського капіталу, зміцнення стандартів ліквідності і обмеження практики надмірного левериджу (тобто використання кредитів при фінансових оборудках).

В комюніке «Групи 20» не згадано про боргову кризу в Греції, а лише наголошено на взятих зобов’язаннях забезпечити вихід світу з рецесії.

Заборгованість Греції затьмарила наради країн «Групи 20», що відбулися у Вашингтоні на день раніше зустрічі Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Втім, МВФ (до якого входять 186 країн) оприлюднив у п’ятницю, заздалегідь до нарад у столиці, заяву в якій пообіцяв переглянути прохання уряду Греції про видачу кредиту.

Під час прес-конференції у Вашингтоні після нарад «Групи-20», міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер висловив переконання, що представникам найбільших економік світу все таки вдалося порозумітись у справі підходу до фінансової кризи і вказав при цьому на приклад Америки:

«Дуже важливо щоб решта світу побачила, як Сполучені Штати активно діють, щоб запевнити усіх в тому, що в майбутньому США не будуть джерелом нестабільності, а натомість - джерелом могутності, джерелом росту, джерелом стабільності в глобальній фінансовій системі».

Країни «Групи 20» знову пообіцяли працювати разом, щоб усунути небезпечні дисбаланси, не вказавши при цьому на незбалансованість валюти Китаю по відношенню до американського долара.

У «Групу 20» провідних економік світу входять найбагатші індустріальні країни світу, а також кілька таких великих країн із перехідними економіками як: Китай, Бразилія, Індія, Південна Корея і Росія.

XS
SM
MD
LG