Спеціальні потреби

Президентський рейтинг Януковича скоротився удвічі


Віктор Янукович втрачає підтримку виборців

За перший рік при владі президент України Віктор Янукович розгубив майже половину своїх колишніх прихильників. Якщо ще в травні 2010-го року рейтинг глави держави становив 46,9%, то у лютому 2011 року – 25,8%. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, оприлюднені у четвер Інститутом Горшеніна. Всеукраїнське телефонне опитування, проведене з 14 по 23 лютого, було присвячене темі «Перший рік президентства Віктора Януковича».

Втративши половину підтримки, Янукович, однак, досі залишається найпопулярнішим з-поміж інших українських політиків. Як свідчать дані опитування, якби президентські вибори відбувалися зараз, на них знову переміг би чинний глава держави. За нього віддали б голоси 25,8%, тоді як за лідера БЮТ Юлію Тимошенко готові проголосувати 14,8%, а за лідера «Фронту змін» Арсенія Яценюка – 12,2% громадян.

Відповідь на причини стрімкого падіння президентського рейтингу Януковича дають розділи опитування, присвячені економічній ситуації в Україні. Переважна більшість населення вважає становище критичним. Майже 80% опитаних помітили економічне погіршення за минулий рік. При цьому 59,3% ввважають, що ситуація «точно погіршилась» і 18,8% – «скоріше погіршилась». І тільки один із восьми українців (12%) заявили, що при Януковичі економічна ситуація покращилась.

Оцінюючи своє власне матеріальне становище, абсолютна більшість громадян також доходить вкрай невтішних висновків. Майже третина українців (32%) заявили, що ледь зводять кінці з кінцями, і часом їм бракує грошей навіть на їжу. Ще третина (31,7%) кажуть, що на харчування вистачає, однак купити одяг і взуття вже не по кишені. І тільки 8% українців матеріально благополучні (6% опитаних заявили, що труднощі відчувають лише при купівлі житла чи автомобіля, і ще 1,7% сказали, що не мають матеріальних труднощів взагалі).

А тим часом у п’ятницю 25 лютого президент Янукович готується взяти участь у телепроекті «Розмова з країною», присвяченому першій річниці при владі. Розмова в прямому ефірі розпочнеться на всіх провідних телеканалах об 11 ранку і триватиме три години, впродовж яких президент відповідатиме на запитання громадян. Як повідомляють ЗМІ, найпопулярніше із запитань з-поміж тих, які надходять до президента, звучить так «Де покращення життя уже сьогодні?»

Нагадаємо: за даними опитування, проведеного у лютому Київським міжнародним інститутом соціології, підтримка президентської Партії реґіонів так само суттєво зменшилась. Лише за останні чотири місяці рейтинг партії влади впав на 12% і сьогодні становить 16,8%.

XS
SM
MD
LG