Спеціальні потреби

Оборонний бюджет США не набрав достатньо голосів в Сенаті. Серед суперечливих питань - санкції проти "Північного потоку-2"


Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер наразився на критику опозиції щодо недостатності часу для розгляду поправок до законопроекту
Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер наразився на критику опозиції щодо недостатності часу для розгляду поправок до законопроекту

Проект оборонного бюджету США (NDAA) не набрав необхідних 60 голосів сенаторів під час голосування в понеділок. За проект проголосувало 45 сенаторів, а 51 висловились проти.

Законодавці відзначають, що проект оборонного бюджету зазвичай має підтримку обох партій у США і в минулі 60 років затверджувався щоразу. Перед голосуванням сенатор-республіканець Джим Інгоф розкритикував лідера більшості в Сенаті демократа Чака Шумера за те, що було надано недостатньо часу для проведення "відкритих і прямих" обговорень поправок. Шумер, у свою чергу, звинуватив республіканців у необґрунтованому блокуванні законопроекту.

Серед поправок - ініціатива сенаторів-республіканців із запровадження обов'язкових санкції проти "Північного потоку-2".

Перед голосуванням в понеділок лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконелл виступив за розгляд поправки щодо "Північного потоку-2": "Розгляд санкцій проти трубопроводу, який підживлює поширення впливу Путіна в Європі, включаючи поправки сенатора Ріша, які чітко відповідають формулюванням, одностайно доданим Палатою представників, однозначно варте на час Сенату", - заявив Макконнелл.

19 листопада Джим Ріш та сенатор-республіканець Тед Круз виступили із заявами в Сенаті на підтримку включення поправки про необхідні санкції щодо "Північного потоку-2" до NDAA.

Відповідну поправку вже включено до законопроекту, який розглядає інша палата американського Конгресу - Палата представників США. Її підтримали конгресмени від обох партій.

Посадовець Білого дому в коментарі Politico в понеділок заявив: "Ми бачимо, що деякі члени Конгресу просувають санкції, які насправді не стримують Росію, але загрожують трансатлантичній єдності, для того, щоб отримати політичні бали вдома - і це затримує фінансування низки непов'язаних питань в сфері національної безпеки". Раніше Axios повідомляв, що Німеччина звернулась до уряду США з проханням утриматись від санкцій проти "Північного потоку-2".

Адміністрація США окремо працює над законодавчим "пакетом санкцій, який би не дозволив Росії проводити подальше вторгнення до України".
заявив посадовець Білого дому в коментарі для ЗМІ

В коментарі The Hill, посадовець Білого дому заявив, що адміністрація США окремо працює над законодавчим "пакетом санкцій, який би не дозволив Росії проводити подальше вторгнення до України".

Влітку державний департамент США розширив санкції проти "Північного потоку-2" і включив до санкційного переліку компанію Nord Stream 2 AG, однак надав виключення для неї з режиму санкцій. Цей крок викликав критику низки законодавців.

США та Німеччина також підписали меморандум, щодо зменшення шкоди від "Північного потоку-2", зокрема для України.

В статті використано матеріали Politico, The Hill, Axios.

Дивіться також: Що експерти кажуть про готовність Заходу відповідати на ескалацію з боку Росії. Відео

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG