Спеціальні потреби

Актуально

Українці довго матимуть кривду на США (світова преса)

Бойовики голосують на "виборах" в Донецьку, 2 жовтня 2014 р.

Перемога республіканців на проміжних виборах дає їм контроль над Сенатом США та більший вплив на американську зовнішню політику, пише Пол Родерік Ґреґорі у Forbes. Прогнозований керівник нової більшості в Сенаті Мітч Макконел уже заявив про намір швидко надати на підпис президентові Бараку Обамі законопроекти про надання зброї Україні.

«Барак Обама навряд чи може заветувати проукраїнські законопроекти, внесені обома сторонами [і Палатою представників, і Сенатом]. Він більше не може відмовлятися надати зброю Україні посилаючись на своє «давнє занепокоєння, що надання зброї Україні спровокує Москву на подальше загострення, яке може втягти Вашингтон у непряму війну», – пише Ґреґорі.

За його словами, далі загострювати ситуацію Кремлю вже нікуди – окрім як напасти на Київ чи країну НАТО. А те, що Путін не зацікавлений у мирному вирішенні кризи, вже зрозуміло. Відмовивши в наданні Україні військової допомоги, Обама піде проти авторитетних американських діячів зовнішньої політики та найвищого військового керівництва, пише оглядач.

«Законопроект про військову допомогу Україні може навіть підтримати така більшість у новому Конгресі, що Обама не зможе застосувати право вето й не матиме вибору, навіть якщо його антивоєнна фракція буде розлючена», – передбачає автор.

Барак Обама навряд чи може заветувати проукраїнські законопроекти..
Пол Родерік Ґреґорі

Однак поки запрацюють усі коліщатка вашингтонської машини, безцінний час буде втрачено. Скептики можуть запитувати, чи не занадто зволікали Штати з відсіччю Росії, продовжує він. І відповідає: ні, ще не пізно, поки незалежна Україна продовжує стояти та прагне боротися за своє існування.

«Зі зміною контролю над Сенатом і можливим ухваленням закону про надання Україні реальної військової допомоги, українці усвідомлять свою трагедію – що їх тримали в заручниках американської передвиборчої політики тимчасом як майже 4 тисячі людей загинули внаслідок військового насильства. Ми повинні розуміти, чому вони ще довго матимуть на нас кривду», – підсумовує оглядач.

Унаслідок воєнного конфлікту в Україні зараз відбувається переформатування злочинних мереж у всьому світі, пише Марк Ґалеотті, професор Нью-Йоркського університету та фахівець з міжнародної злочинності й питань безпеки.

«Однією з найефективніших відповідей на західні санкції, які є в арсеналі Кремля, може бути стимулювання криміналізації України», – зазначає він.

Організована злочинність від початку брала участь у подіях в Україні: багато «зелених чоловічків» у Криму виявилися місцевими бандитами, пише автор, так само й на Донбасі кримінальні злочинці стали місцевими міліціонерами та навіть отримали високі посади, а корумпована міліція, хоч як парадоксально, опинилася з ними по один бік.

Однією з найефективніших відповідей на західні санкції, які є в арсеналі Кремля, може бути стимулювання криміналізації України
Марк Ґалеотті

Поки Кремль впроваджує в Криму свою адміністрацію, великі московські кримінальні мережі посилають туди своїх «смотрящіх», тобто місцевих контролерів. Невдовзі Одеський порт, який давно був контрабандистстькою «столицею» чорноморського регіону (наркотики, зброя, жінки, крадені машини), може поступитися цим званням Севастополю.

«Більша частина кримінального бізнесу в Одесі відбувається від імені, прямо чи опосередковано, російських мереж; якщо вони вирішать спрямувати свій бізнес через інший порт, то, можливо, дві третини контрабанди, яка проходить через Одесу, буде втрачено», – пише Ґалеотті.

Перенесення контрабандистської столиці означатиме не тільки зміну маршрутів контрабанди, а й нові товари та схеми.

«Український конфлікт також призводить до зростання організованої злочинності на решті українських територій. Рекет, продаж наркотиків, навіть рейдерство [...] – все це зростає», – пише автор.

В українській міліції панує хаос; навіть ті злочинці, які є етнічними українцями, намагаються встановити «тісніші стратегічні альянси» з росіянами, а тим часом міліція обох країн через війну розірвала будь-яку співпрацю. Як наслідок, попередні звіти європейської поліції та митних органів свідчать про збільшення обсягів контрабанди в Європу. Також в Україні процвітає тіньовий фінансовий бізнес з відмивання коштів.

І, нарешті, автор наводить ще один спосіб, у який український конфлікт може мати ширший вплив на міжнародну злочинність. Якщо Києву нарешті вдасться перемогти бойовиків на сході, бандити подадуться здебільшого не в Росію, яка не схоче їх приймати, а в Європу та Північну Америку, де, за прикладом «албанців» з Балкан у 1990-х і 2000-х, сформують небезпечні банди.

Концерт російського співака Іосіфа Кобзона (який водночас є другом Путіна та депутатом Думи) в Донецькому оперному театрі насправді був покликаний «замаскувати той факт, що Кремль не має поняття, що робити далі з Донбаським регіоном», пише німецьке видання Spіegel у статті під заголовком «Застій і міжусобиці охоплюють Східну Україну».

У такому разі сепаратистам буде складніше спрямовувати колективне невдоволення на Київ, оскільки саме вони обірвали зв’язки з рештою країни
Spiegel

У травні Путін закликав сепаратистів відкласти референдум щодо незалежності «Новоросії», однак напередодні листопадових виборів міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що Росія визнає результати цих виборів [щоправда, згодом Кремль заявив, що «поважає», а не визнає ці вибори]. Москва хотіла б, щоб сепаратисти дотримувалися Мінських угод, цитує видання московського фахівця з питань безпеки Олексія Арбатова, оскільки від цього залежить зняття санкцій з Росії. Однак Росія не може наказати бойовикам підкоритися Києву, і це, на думку видання, свідчить, що Новоросія спочатку була проектом не Путіна, а Януковича.

Російські ЗМІ навіть замовчали драматичну відозву Ігоря Стрєлкова, колишнього «міністра безпеки» «ДНР», в якій він попереджає про можливу поразку невизнаних республік. «Ситуація в Донецьку та Луганську справді критична, але проблема не в браку підтримки бойовиків. Річ у тяжкій соціальній ситуації», – пише газета.

Київ припинив соціальні виплати ще в липні (за винятком дитсадків і лікарень), і державні підприємства перебувають на межі виживання, але справжнє випробування ще попереду: якщо заводи та фабрики не почнуть працювати взимку, то десятки тисяч людей можуть втратити роботу.

«У такому разі сепаратистам буде складніше спрямовувати колективне невдоволення на Київ, оскільки саме вони обірвали зв’язки з рештою країни», – вважає видання.

Водночас зростають суперечності між лідерами бойовиків у Донецьку і Луганську та поділ військових одиниць на різні групи з протилежними програмами.

«Мета недільних виборів на Донбасі полягала у вирішенні цієї проблеми та наданні Захарченкові [«прем’єр-міністру ДНР»] бодай дещиці легітимності. Однак на відміну від референдуму про незалежність у травні, мало хто виглядав хоч трохи зацікавленим у голосуванні протягом днів, що йому передували», – підсумовує видання.

Дивіться також: Як проміжні вибори у США можуть вплинути на кризу в Україні

Всі новини дня

Обстріли інфрастуктури України можуть бути тактикою РФ для того, щоб втягнути Захід у переговори – ISW

Насправді Росія не зацікавлена у переговорах, як свідчать її дії, але в Москві продовжують робити заяви щодо переговорів, «щоб створити у західних офіційних осіб враження, що Росію потрібно спонукати до переговорів» – ISW

Росія все ще становить загрозу українській енергосистемі та цивільному населенню, незважаючи на те, що українські сили ППО швидкими темпами збивають російські ракети і безпілотники, вважають аналітики Інститут вивчення війни (ISW).

Експерти додають, що скоординована кампанія ракетних ударів по українській інфраструктурі та пов’язане з цим погіршення гуманітарної ситуації в Україні, можливо, є частиною російської тактики, щоб посилити тиск на західних союзників України, щоб вони запропонували поступки.

У своєму звіті, опублікованому у суботу, дослідники ISW пишуть, що незважаючи на високий процент збитих російських ракет (72%) та безпілотників (80%), про які повідомляють українські військові, ті, що все ж проходять через протиповітряну оборону України, тим не менш, завдають значної шкоди українській критичній інфраструктурі. Зокрема, вони цитують президента України Володимира Зеленського, який заявив, що останні удари залишили шість мільйонів українців без світла напередодні зими.

Дослідники ISW доходять висновку, що Росія, найімовірніше, продовжуватиме обстрілювати українську критичну інфраструктуру, намагаючись зламати волю українців. Але якщо українці навряд чи піддадуться на цей тиск, Москва сподівається на більший успіх із впливом кампанії обстрілу української інфраструктури на західних політиків.

Аналітики наводять приклад п’ятничної розмови президента Росії Володимира Путіна з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, у якій він заявив, що нібито «західна фінансова та військова допомога Україні створює ситуацію, в якій український уряд категорично відкидає переговори між Москвою та Києвом». Також у Москві відреагували на слова президента США Джо Байдена щодо можливості переговорів і звинуватили США у тому, що «небажання Америки визнати незаконну анексію українських територій Росією значно ускладнює пошук точки дотику в можливих переговорах».

На думку фахівців ISW, насправді Росія не зацікавлена у переговорах, як свідчать її дії, але в Москві продовжують робити заяви щодо переговорів, «щоб створити у західних офіційних осіб враження, що Росію потрібно спонукати до переговорів» та пропонувати їй значні превентивні поступки. Серед них можуть бути зменшення допомоги Заходу Україні, визнання незаконної анексії території України Росією та обмеження військових дій НАТО та Заходу в Європі, вважають в ISW.

Як наголошують аналітики, навіть незначна пауза, яку могла б дати тимчасова угода з Україною та західними країнами, дозволила б Росії посилити свої збройні сили для майбутніх військових операцій у досягненні максимуму своїх цілей в Україні.

Тим часом газета New York Times повідомляє, що українська влада в суботу видала терміновий заклик до цивільних осіб покинути окуповані Росією райони на лівому березі Дніпра у районі Херсона. Оглядачі припускають, що, ймовірно, українські таким чином готуються до наступу, сподіваються закріпитися на другому боці ріки.

Газета наводить слова голови Херсонської обласної військової адміністрації Ярослава Янушевича, який сказав, що «евакуація необхідна у зв’язку з можливою активізацією бойових дій у цьому районі».

Згідно з попередніми повідомленнями, російські війська використовували позиції на лівому березі Дніпра, щоб обстрілювати райони Херсона на правому березі. Як зауважує газета New York Times, «публічний заклик до евакуації, хоч і мав на меті сигналізувати Росії про можливий напад, також може бути елементом інформаційної війни».

Так газета нагадує, що, перед тим, як Україна почала контрнаступ на півночі, офіційні особи зробили кілька публічних попереджень про майбутній контрнаступ у Херсонській області. Це контрнаступ потім відбувся, але спершу ЗСУ відбили російські війська на півночі, пише NYT.

Нині, як і під час попереднього наступу, українські війська готують його тим, що посилюють удари по російських шляхах постачання, командних центрах і складах боєприпасів з нових передових позицій, пояснює NYT.

Новий бомбардувальник США В-21 поєднав новітні технології ефективності та невидимості - Пентагон

Northrop Grumman представив новий ядерний бомбардувальник-невидимку B-21 Raider

Очільник Пентагону США Ллойд Остін назвав основні переваги нового американського ядерного бомбардувальника-невидимки В-21 Raider.

У своєму виступі на церемонії представлення літака в п'ятницю в Каліфорнії Остін вказав на ефективність, невидимість та надійність бомбардувальника.

В-21, який може з надзвичайною точністю доставляти як ядерну, так і звичайну зброю, не муситиме базуватись в регіоні, де здійснюються завдання бо має значний радіус дії. "Жодний інший бомбардувальник не співставний з його ефективністю", - зауважив Остін.

Інновації США тривають і цей бомбардувальник буде здатний захистити нашу країну новою зброєю, яку навіть ще не винайшли
Ллойд Остін

Проект літака базується на 50 роках дослідження в сфері невидимості і, за словами посадовця, навіть "найбільш просунута система ППО матиме складнощі в тому, щоб виявити В-21 в небі".

"Інновації США тривають і цей бомбардувальник буде здатний захистити нашу країну новою зброєю, яку навіть ще не винайшли", - сказав Остін.

Він додав: "Оборона Америки завжди базуватиметься на стримуванні конфлікту. Тому ми знову чітко вказуємо можливому супротивнику: ризик та витрати агресії значно переважають будь-які можливі здобутки".

Як повідомляв АР, B-21 Raider — перший новий американський бомбардувальник за понад 30 років. Майже кожен аспект програми засекречено.

Напередодні його відкриття в п'ятницю на об'єкті ВПС у Палмдейлі, штат Каліфорнія, було опубліковано лише зображення бойового літака, зроблені художниками. Ці кілька зображень показують, що Raider нагадує чорний ядерний бомбардувальник-невидимку B-2 Spirit, який він з часом замінить.

У інформаційному бюлетені компанія Northrop Grumman, що базується у Фоллз-Черчі, штат Вірджинія, заявила, що використовує "новітні технології виробництва та матеріали, щоб гарантувати, що B-21 переможе системи обмеження доступу зони, з якими він зіткнеться", повідомляє АР.

В статті використано інформацію АР.

У Сполучених Штатах представили документальний фільм «Маріуполь. Невтрачена надія». Відео

У США представили документальний фільм «Маріуполь. Невтрачена надія». Це свідчення людей, які пережили окупацію міста та змогли врятуватися. На показі стрічки в передмісті Філадельфії побувала Ірина Соломко.

До України їде Верховий комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк: повага до міжнародного права є «критично важливою».

У неділю, 4 грудня починається візит Верховного комісара ООН з прав людини Фолькера Тюрка, який проведе в Україні чотири дні на запрошення українського уряду.

Очікується, що новий верховний комісар, який був призначений на цю посаду у вересні, відвідає Київ та сусідні області, Харків, Ізюм та Ужгород. Також він зустрінеться з посадовцями національного та місцевого уряду, представниками громадянського суспільства, а також представниками груп жертв, включаючи родичів зниклих безвісти або захоплених цивільних осіб і військовополонених.

Австрійський юрист, який багато років працював у структурах ООН, Фолькер Тюрк має досвід роботи представника ООН у Малайзії, помічника голови місії ООН в Косово та Боснії та Герцеговині, регіонального координатора захисту в Демократичній Республіці Конго та в Кувейті.

Тюрк очолив офіс Верховного комісара ООН з прав людини у жовтні та у своєму першому інтерв’ю на новій посаді сказав, що його непокоїть ескалація конфлікту в Україні, зокрема напади за допомогою дронів на цивільні об’єкти.

«Абсолютно важливо, щоб цивільні об'єкти, цивільні особи, не були цілями, хоча цього важко досягти у густонаселених міських районах», – сказав він у розмові з французьким міжнародним мовником RFI.

У цій розмові Тюрк наголосив, що повага до міжнародного права є «абсолютно критично важливою».

У п’ятницю, 2 грудня, після свого останнього офіційного візиту до України свої висновки представила Слідча комісія по Україні. За словами експертів, призначених Радою ООН для розслідування можливих порушень прав людини, що загрози правам і життю молоді «постійно збільшуються».

Незалежна міжнародна слідча комісія ООН щодо України засвідчила після дев’яти місяців війни, в Україні знищені десятки шкіл. За словами представників ООН, «забезпечення доступу до освіти є ускладненим у багатьох районах, звідки виведені російські війська, таких як Харків і Херсон».

Як мовиться у повідомленні на сайті ООН, три слідчі місії зі встановлення фактів «приділили значну увагу» руйнуванню цивільної інфраструктури в Україні – зокрема її енергетичної та транспортної мереж, що особливо важливо у період різкого падіння температур взимку, та викликає занепокоєння щодо найбільш уразливих верств населення України.

«Обидві є передумовами для доступу до прав, а цивільна інфраструктура захищена міжнародним гуманітарним правом», – йдеться у заяві слідчих.

«Комісія має намір детально вивчити це питання і повернеться до нього у доповіді Раді з прав людини в березні наступного року», – заявили слідчі голова групи Ерік Мьосе з Норвегі, Ясмінка Джумхур з Боснії та Герцеговини та Пабло де Грайфф з Колумбії.

За їхніми словами, «у той час як гуманітарна ситуація в Херсоні широко висвітлюється, десятки міст по обидва боки лінії фронту в Запоріжжі щодня обстрілювалися протягом останніх тижнів». Також більшість мешканців Донецької області стикаються з надзвичайно обмеженим доступом до опалення, води, медичних та освітніх послуг.

Як повідомляє ООН, організація розподілила сотні генераторів у лікарнях, школах і пунктах обігріву по всій Україні для людей, які не мають доступу до комунальних послуг. Також за словами речника генерального секретаря ООН, зимовими запасами та послугами, опалювальними приладами та ремонтом будинків понад було забезпечено близько 630 000 людей в Україні.

В Лондоні допитали російського олігарха за підозрою у відмиванні коштів

Архівне фото: прапор Великої Британії

В Лондоні влада заарештувала, допитала і відпустила під заставу російського бізнесмена та ще двох осіб за підозрою у злочинах, зокрема у відмиванні грошей, змові з метою обману Міністерства внутрішніх справ і дачі неправдивих свідчень, йдеться в офіційному повідомленні Національного агентства Великої Британії з боротьби зі злочинністю (NCA).

До операції було залучено понад 50 офіцерів. Слідчі NCA також вилучили низку цифрових пристроїв і значну кількість готівки.

У відомстві повідомили, що 58-річного чоловіка заарештували в четвер (1 грудня) у його багатомільйонній резиденції в Лондоні співробітники відділу боротьби з клептократією NCA.

35-річного чоловіка, який працював у приміщенні, було заарештовано неподалік за підозрою у відмиванні грошей і перешкоджанні офіцеру NCA після того, як його помітили, коли він покидав цю адресу з сумкою, у якій виявлено тисячі фунтів готівкою.

Третій чоловік у віці 39 років, який є колишнім хлопцем нинішнього партнера бізнесмена, був заарештований у своєму будинку в Пімліко, Лондон, за злочини, включаючи відмивання грошей і змову з метою шахрайства.

Вперше за 22 роки Національне агентство Великої Британії з боротьби зі злочинністю заарештувало російського олігарха в Великій Британії у зв'язку з відмиванням коштів. Так відреагував у Twitter фінансист і відомий критик Кремля Білл Браудер на повідомлення про операцію.

Велика Британія, США сформували правоохоронні підрозділи з боротьби з клептократією на міжнародному рівні цього року, щоб обмежити можливості олігархів використовувати фінансові системи своїх країн.

Відповідний правоохоронний підрозділ США KleptoCapture з міжнародними союзниками заарештував шикарну яхту російського олігарха вартістю 90 млн доларів в Іспанії, яхту вартістю півмільярда доларів на Фіджі а також заарештував активи на мільйони доларів, пов'язаних з санкційними сторонами в фінансових установах США, повідомили в Білому домі.

Більше

XS
SM
MD
LG