Спеціальні потреби

Чи готові США відбити ядерну атаку?


Російські ЗМІ нафантазували "неготовність США" до ядерного удару
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Російські ЗМІ нафантазували "неготовність США" до ядерного удару

«Сполучені Штати не готові відбити ядерну атаку» - інформаційні матеріали з таким заголовком вийшли у понеділок у російських та українських медіа. Журналісти посилаються на звіт відомства, яке називають Рахунковою палатою.

Виявляється як зміст матеріалу, так і відомство були перекручені. Насправді звіт готувало Контрольно-бюджетне управління США (GAO), і виявило, що опублікована раніше новина є частково вирваною з контексту.

Головне контрольно-бюджетне управління США проаналізувало реакцію уряду на стихійні лихі та техногенні катастрофи. Дослідження виявило, що основною проблемою американського уряду при реагуванні на надзвичану ситуацію є координація дій між відомствами.

Експерти, що проводили дослідження, вказують, що федеральне агенство із надзвичайних ситуацій у США не завжди відстежує роботу із подолання наслідків стихійного лиха, що значно ускладнює потім фінансування постраждалих регіонів. Також наводиться приклад останнього урагану Сенді у Нью-Джерсі, після якого Міністерство енергетики США недостатньо координувало дії з місцевими органами влади та приватним сектором.

Під час дослідження експерти вивчали документи Міністерства внутрішньої безпеки, серед яких виявили раніше неоприлюднену інформацію від 2013 року. Йдеться про план реагування на катастрофу, та рекомендації для удосконалення роботи уряду, зокрема в разі атаки із застосуванням саморобного ядерного приладу.

Експерти констатували, що якби саморобний ядерний пристрій був використаний сьогодні, уряд США не міг би повною мірою визначити, чи піддалися люди небезпечному опроміненню, а відповідно неможливо було б повною мірою забезпечити медичну допомогу.

Федеральному агенству із надзвичайних ситуацій рекомендують визначити, скільки часу та коштів їм необхідно, щоб повною мірою бути готовими, захистити населення від наслідків надзвичайних ситуацій.

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

XS
SM
MD
LG