Спеціальні потреби

Європарламент: санкції проти Росії повинні залишитися


Депутати Європарламенту засуджують «теракти в Україні», а також закликають ЄС протидіяти російській «інформаційній війні» і допомогти Україні провести реформи, підвищити її обороноздатність. Про це йдеться у резолюції Європарламенту.

Депутати Європарламенту рішуче засудили «агресивну і експансіоністську політику» Росії та «акти тероризму і злочинів, скоєних сепаратистами та іншими силами на території східної України».

Європарламентарі також закликають Раду ЄС на своєму засіданні в березні 2015 року зберегти діючі санкції ЄС проти Росії і затвердити критерії для їх скасування.

«Вони повинні включати повагу до припинення вогню, беззастережного виведення російських військ і незаконних збройних груп, обміну всіх полонених і відновлення контролю України над усією своєю територією, у тому числі Кримом. У випадку подальших дій Росії, які направлені на дестабілізацію обстановки в Україні, Рада має розширити спектр санкцій, зокрема щодо атомної галузі і міжнародних фінансових операцій», – йдеться у повідомленні прес-служби Європарламенту.

Депутати Європарламенту закликають ЄС, щоб надати «більш значну технічну допомогу», у тому числі порадами радників та експертів, щоб допомогти Україні у здійсненні реформ.

ЄС також повинен зробити більше, щоб допомогти впоратися з гуманітарною кризою в Україні, йдеться у резолюції.

Європарламентарі просять Європейську комісію представити план гуманітарної діяльності в Україні в Європарламенті протягом найближчих двох місяців.

Україна та Захід звинувачують Росію у дестабілізації ситуації на Донбасі, зокрема і підтримці проросійських сепаратистів. Росія ці звинувачення відкидає.

Через такі дії Москви, а також через анексію Криму, щодо Росії застосували санкції. Протягом весни й літа цього року збіжить термін дії санкцій, які в кілька пакетів накладав на Росію Європейський Союз терміном на рік.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG