Актуально
Німеччина: члени Соціал-демократичної партії підтримали коаліцію з Меркель

У Німеччині більшість членів Соціал-демократичної партії підтримали вступ у «велику коаліцію» з християнськими демократами канцлера Анґели Меркель.
Результати внутрішньопартійного голосування були оголошені 4 березня в Берліні. Близько двох третин членів СДП проголосували за вступ до коаліції.
Таким чином, вже в найближчі тижні в Німеччині може бути сформований новий кабінет – через близько півроку після парламентських виборів.
Меркель привітала рішення. «Вітаю СДП із цим чітким результатом і очікую продовження спільної праці на благо нашої країни», – цитує Меркель її політична сила у Twitter.
Християнські демократи і соціал-демократи раніше вже домовилися про основні параметри нового кабінету. Канцлером залишиться Анґела Меркель. Посади міністрів закордонних справ і фінансів займуть соціал-демократи.
СДПН, яка зазнала поразки на виборах, довго відмовлялася від переговорів про коаліцію з Меркель, однак вони все ж почалися після провалу спроб християнських демократів сформувати коаліцію з іншими партіями. Після рішення керівництва соціал-демократів почати переговори популярність партії, за опитуваннями, впала. Частина активу партії агітувала за відхід в опозицію, однак керівництву вдалося переконати більшість членів партії залишитися в коаліції.
Парламент Німеччини, як очікують, збереться наступного тижня для обрання Меркель канцлером.
Дивіться також: Україні варто почати готуватися до спроб Кремля втрутитися у вибори - аналітики. Відео
Всі новини дня
Німеччина готує додаткові танки Україні попри докори Путіна

Російський президент скористався вісімдесятою річницею Сталінградської битви, щоб прирівняти російський напад на Україну до подій Другої Світової війни і гостро скритикував збройну допомогу, яку українцям надає міжнародна спільнота.
Найбільше зброї Україні зараз надають США та Велика Британія, які були учасниками антигітлерівської коаліції, але президент Путін у промові 2 лютого у Волгограді (колишньому Сталінграді) окремо зупинився на докорах Німеччині.
Під тиском закликів України та інших урядів і після майже року вагань Німеччина наприкінці січня дала згоду, щоб низка країн змогла передати українській армії свої танки німецького виробництва, а також Берлін пообіцяв надати 14 власних танків «Леопард-2».
Одночасно з Німеччиною також і США оголосили, що нададуть Україні понад 30 американських танків «Абрамс», а раніше 14 своїх танків «Челленджер-2» українцям пообіцяла Велика Британія на додаток до так званих легких танків Франції.
Але тепер Путін, замовчуючи факт, що саме він віддав наказ вторгнутися в Україну, доводить, що Росія, нібито, обороняється.
Він сказав: «Неймовірно, але факт. Нам знову погрожують німецькими танки «Леопард».
Путін не згадав заклики міжнародної спільноти припинити бойові дії і вивести російські війська з України, а натомість проголосив, що Росія має перемогти.
Намагаючись приховати факт ізоляції Москви від західних країн - колишніх союзників у війні з нацистською Німеччиною, російський президент заявив, що має «багато друзів у світі включно з Америкою, Північною Америкою та Європою».
Тим часом у Німеччині 3 лютого урядовий речник підтвердив повідомлення, що Берлін готує додаткові партії танків для України і зокрема йдеться про танки старішої моделі - «Леопард-1».
Німецькі джерела повідомляють, що будуть відремонтовані танки «Леопард-1», які зняті з озброєння армії, але зберігаються на складах.
Преса в Німеччині також цитує міністра оборони Бориса Пісторіуса про наміри викупити в Катару 15 самохідних броньованих зенітних установок «Гепард» і передання їх Україні, де вони себе добре зарекомендували для захисту від російських авіа та ракетних ударів.
«Гепарди дуже добре показали себе на війні в Україні. Якщо ми можемо отримати додаткові машини від партнерів, то це точно була б підмога для українців», - цитує міністра газета Sueddeutsche Zeitung.
Дивіться також:
Чи може Україна приєднатись до ЄС ще до закінчення повномасштабної війни? Відео
У Євросоюзі оголосили про намір цього року надати Україні понад 2 мільярди євро, а до 24 лютого - ухвалити десятий пакет санкцій проти Росії. Європарламент ухвалив резолюцію, де закликав Євросоюз "працювати над початком переговорів щодо вступу України в ЄС”.
- Голос Америки
Новий імовірний наступ Росії може відбутися на Луганщині у найближчі півроку - Інститут вивчення війни. Відео
Новий імовірний наступ Росії може відбутися на Луганщині - у найближчі півроку. Такі прогнози озвучили в американському Інституті вивчення війни. Експерт Інституту Джордж Баррос розповів, - на це вказують перекидання на Луганщину найкращих підрозділів російської армії.
Американські сенатори коментують питання літаків для України. Відео
У Конгресі завжди будуть дискусії про те, яку саме зброю потрібно надати Києву, - вважає республіканський сенатор Кевін Креймер. А от сенатор-демократ Дік Дурбін переконаний: дебати про надання Україні літаків-винищувачів лише починаються.
Коли західні танки можуть опинитись на полі бою - аташе з питань оборони України в США. Відео
Отримання американських танків Абрамс може зайняти більше часу - аташе з питань оборони України в США Борис Кременецький. А от німецькі Леопарди та британські Челленджери можуть опинитись на полі бою вже навесні - після того, як українські екіпажі пройдуть необхідне тренування.
Форум