Спеціальні потреби

Актуально

США, ЄС, Канада та Великобританія скоординовано запровадили нові санкції проти фізичних та юридичних осіб Білорусі

У понеділок США, Європейський Союз, Канада та Великобританія оголосили про скоординоване запровадження нового раунду санкцій проти фізичних та юридичних осіб Білорусі у звязку з примусовою посадкою літаку авіаліній Ryanair, арештом незалежного журналіста Романа Протасевича та репресіями з боку режиму Лукашенка.

У спільній заяві союзників йдеться, що вони «є об’єднаними у своєму занепокоєнні щодо нападів з боку режиму Лукашенка на права людини, основні свободи та міжнародне право».

«Сьогодні ми спільно запровадили санкції у відповідь на примусову посадку комерційного літака авіаліній Ryanair рейсу між двома країнами-членами ЄС та політично вмотивований арешт журналіста Романа Протасевича та його компаньйонки Софії Сапеги, як також атаки на права людини та фундаментальні свободи», - йдеться у спільній заяві.

Окремо у понеділок Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про візові обмеження для 46 офіційних осіб Білорусі за «їх причетність до підриву та завданню шкоди інституціям в Білорусі, що робить неможливим для цих осіб потрапляння на територію США».

Також у понеділок Міністерство фінансів США запровадило додаткові санкції проти 16 білоруських офіційних осіб та 5 державних підприємств у відповідь на насильство та репресії з боку режиму Лукашенка, в тому числі примусову посадку літака авіаліній та арешт Романа Протасевича. Відомство оприлюднило відповідну заяву на своєму сайті у понеділок.

Серед осіб, які підпали під санкції - найближче оточення президента Лукашенка та 8 осіб, які прямо чи опосередковано діяли від імені ЦВК Білорусі під час виборів 9 серпня 2020 року.

Відповідно до санкцій, все майно вищезазначених осіб та установ, які знаходяться на території США, під контролем чи у розпорядженні громадян США, буде заблоковане. Інформація про це майно має бути передана Офісу з контролю за іноземним майном Мініфіна США. Крім того, будь-яке майно, яким на половину чи більше, прямо чи опосередковано, володіють вищезазначені особи та установи, також будуть заблоковане. Американським громадянам забороняється проводити будь-які транзакції з майном осіб та установ, які попали під дію санкції. Також забороняються будь-які трансакції з цим майном на території чи через територію США. Заборона включає в себе надання будь-яких коштів, товарів чи послуг.

Європейський Союз у понеділок оголосив про запровадження санкцій проти 78 осіб Білорусі та 8 установ після зустрічі членів Ради з міжнародних відносин ЄС зі Світланою Тихановською.

«Сім осіб та одна установа підпадають під новий раунд обмежувальних заходів, які пов’язані з насильницькою незаконною посадкою літака Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року, що поставило під загрозу безпеку авіасполучень, та затриманням білоруською владою журналіста Романа Протасевича та Софії Сапеги. Серед тих, хто попав під санкції – кілька відомих бізнесменів, які підтримують та отримують вигоду від режиму Лукашенка», - йдеться в заяві Ради з міжнародних відносин ЄС.

Міністерство закордонних справ Канади оголосило у свою чергу про санкції проти 17 білоруських фізичних та 5 юридичних осіб. Великобританія запровадила санкції проти 4 осіб та однієї установи.

В матеріалі використані джерела CNN

Читайте також: "США запровадили нові санкції проти білоруських чиновників та державних установ"

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG