Спеціальні потреби

У Міжнародний день жертв насильницьких зникнень США нагадали Росії про її дії в Криму


"Крим - це Україна" із ролика Посольства США з нагоди Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень

Посольство Сполучених Штатів Америки нагадало Росії про її дії в Криму з нагоди Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень.

«У Міжнародний день жертв насильницьких зникнень ми згадуємо щонайменше 43 осіб, які зникли безвісти від початку окупації Криму російськими військами у 2014 році. Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політв’язнів, яких вона несправедливо утримує, і повернути повний контроль над півостровом Україні», – мовиться в заяві посольства, поширеній у Твіттері.

Про такі зникнення в окупованому Криму і на сході України нагадала Росії і Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні.

Місія закликала Росію як державу-окупанта в Криму притягти винних у цьому до відповідальності і покласти край практиці насильницьких зникнень, а також досягти поступу у встановленні місць перебування всіх безвісти зниклих на сході України, починаючи з 2014 року, і надати відшкодування родинам зниклих.

За словами місії, з початку окупації Автономної Республіки Крим і Севастополя 2014 року вона задокументувала 43 випадки насильницьких зникнень у Криму: 39 чоловіків і 4 жінки стали жертвами викрадень, зазнавали тортур і неналежного поводження з метою змусити їх обмовити себе й інших, а також на знак помсти за їхню політичну позицію. З них досі не відома доля 11 чоловіків.

Також сотні чоловіків і жінок стали жертвами насильницьких зникнень у перебігу збройного конфлікту на сході України, і доля багатьох із них досі не відома, мовиться в заяві.

Раніше 30 серпня в Міністерстві закордонних справ України навели інформацію, що від початку російської окупації щонайменше 44 людини стали жертвами насильницьких зникнень на території Криму, і доля 15 з них досі залишається невідомою.

Повідомляється, що Прокуратура АРК здійснює процесуальне керівництво у 112 кримінальних провадженнях за 173 фактами насильницького зникнення, а також позбавлення волі і викрадення людей. «У переважній більшості випадків були виявлені факти, які свідчать про причетність російської окупаційної адміністрації до зникнень. Зафіксовані також численні випадки залякувань родичів зниклих та свідків», – вказали в МЗС.

Зовнішньополітичне відомство заявило, що Україна вимагає від Росії «виконання нею зобов’язань як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, насамперед що стосується гарантування права на життя, свободу та особисту недоторканність».

30 серпня світ відзначає Міжнародний день жертв насильницьких зникнень чи День зниклих безвісти, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2010 році.

«США висловлюють солідарність з жертвами кричущого злочину насильницьких зникнень та їх рідними, які живуть в агонії через їх відсутність та біль незнання їх місцезнаходження чи долі», - йдеться в офіційній заяві Держсекретаря Ентоні Блінкена, розміщеній на сайті Державного департаменту.

Блінкен нагадав, що кожного року особи зникають після того, як їх арештовують, затримують чи викрадають представники урядів та ті, хто працює на них чи з їх мовчазної згоди. Держсекретар також зауважив, що жертвами цих злочинів часто стають захисники прав людини, політичні активісти, захисники довкілля, а також ті особи, які користуються своїми базовими свободами.

Читайте також: "США рішуче засуджують всі випадки насильницьких зникнень та закликають уряди покласти край цим злочинам – Держсекретар США"

XS
SM
MD
LG