Спеціальні потреби

Актуально

Люди, які перехворіли на звичайну застуду, можуть мати вищий імунітет проти COVID-19 – дослідження

Дослідники Імперського коледжу у Лондоні з’ясували, що люди, які перехворіли на застуду, можуть мати сильніший захист від COVID-19 й можуть не заражатись коронавірусом попри контакт із хворими. Про такі попередні висновки «Голосу Америки» розповів співавтор дослідження Аджіт Лалвані.

«Попередні зараження на коронавіруси – звичайні застуди – а це далекі родичі SARS-CoV-2, що спричиняє COVID, що такі звичайні ендемічні коронавіруси можуть створити лейкоцити, які зможуть розрізняти й атакувати SARS-CoV-2. Ми вирішили це перевірити», - повідомив Лалвані.

Як виявилось, каже Лалвані, лейкоцити, утворені в організмі через коронавірус, що призводить до звичайної застуди, могли розрізняти й атакувати SARS-CoV-2. Люди із такими клітинами крові не заражались».

Дослідження почалось у вересні 2020 – до того, як країни розпочали програми із вакцинації, й до того, як зараження набуло масового характеру. Науковці вивчили зразки крові 52 людей, які жили в одномій оселі із тими, хто підхопив SARS-CoV-2. Половина з них заразились, половина – ні.

Наявні нині вакцини розроблені таким чином, що вони спрямовані проти протеїнів зовнішньої оболонки коронавірусу, що здатні мутувати й обходити імунітет. Але Лалвані каже, що результати їхнього дослідження відкривають нові можливості для розроблення вакцин у майбутньому.

«На відміну від цього, лейкоцити, які ми виявили, що створюють цей захист, спрямовані проти протеїнів у самому вірусі, внутрішніх протеїнів. Ці протеїни менше змінюються. Тож наше дослідження надає схему вироблення універсальної вакцини, що спричиняє вироблення лейкоцитів, які захищають проти поточних і всіх майбутніх штамів COVID».

Водночас, розробка таких вакцин – справа далекого майбутнього. Тим часом, кажуть науковці: розраховувати, що застуда надасть імунітет від COVID-19 – не варто, й найкращий захист від хвороби – це вакцинація наявними затвердженими вакцинами, що довели свою безпечність та ефективність.

Як «Голос Америки» повідомляв раніше, у США вперше від початку пандемії кількість нових офіційно виявлених випадків захворювання на коронавірус перевищила 800 тисяч на добу. Головний лікар країни Вівек Мурті підкреслив, що зараз шпиталі перевантажені й подекуди не можуть впоратись із кількістю хворих.

У США повністю імунізованими від COVID-19 вважаються 200 мільйонів людей, й американська влада закликає щепитись решту населення, наголошуючи, що саме вакцинація допомагає багатьом людям перенести зараження коронавірусом набагато легше без шпиталізації.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG