Спеціальні потреби

Актуально

Дефіцит бюджету у США перевищив рекордні 3 трильйони доларів, але скорочення видатків не на часі, говорять експерти

Федеральний бюджет США завершив бюджетний рік з дефіцитом у 3,1 трильйона доларів, що майже вдвічі перевищує попередній рекордний показник післякризового 2009 року у 1,4 трильйона доларів, і відповідає 15,2% ВВП. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у п‘ятницю.

Бюджетний рік у США завершився 30 вересня, попередній бюджетний рік США завершили з дефіцитом 984 мільярди доларів.

Видатки бюджету зросли на 47,3% в основному через масштабні заходи з підтримки економіки на тлі поширення пандемії коронавірусу. Видатки становили 6,5 трильйона доларів, порівняно з 3,2 трильйона доларів бюджетних надходжень, а дефіцит зумовив пришвидшене зростання державного боргу.

З огляду на значну втрату робочих місць і охолодження економіки в часи кризи, економічне відновлення набуває пріоритетного значення у порівнянні до традиційних для США питань швидкого росту державного боргу. Про це, зокрема заявив голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл.

«Федеральний бюджет США перебуває на нестабільній траекторії вже певний часи, - сказав Пауелл цього тижня. - Зараз не час надавати пріоритетності цим турботам».

Пауелл виступає за прийняття нового пакету бюджетних стимулів для пожвавлення американської економіки.

«Надто мала підтримка призведе до слабкого відновлення, створюючи непотрібні складнощі для домогосподарств та бізнесу» і посилить нерівність, що буде «трагічно», заявив Пауелл в своїй промові перед Національною асоціацією економіки бізнесу на початку жовтня. «Слабкість підживлюється від слабкості», - сказав Пауелл.

Білий дім та Конгрес продовжують переговори стосовно нового пакету економічних стимулів.

Питання швидкого зростання боргу у світі стало однією з центральних тем зборів МВФ та Світового банку, які відбулись цього тижня. Державний борг світу досягне рекордних значень і зрівняється з обсягом світової економіки в 2020 році, прогнозують у МВФ.

Однак, на відміну від свого підходу десятирічної давнини, цього разу МВФ не побачив небезпеки від накопичення державного боргу в розвинених країнах. Розвинені країни, які мають необмежений доступ до ринку запозичень, зможуть в середині теперішнього десятиліття збалансувати свій борг без необхідності підвищувати податки, або скорочувати бюджетні витрати, заявив голова МВФ з бюджетної політики Віктор Гаспар в інтерв‘ю Financial Times цього тижня.

«COVID-19 - одноразовий стрибок боргу і за умови низьких ставок, боргова динаміка стабілізується», - наголосив Гаспар.

Він зауважив, що потрібно докласти великих зусиль задля відновлення економіки, а потім турбуватись про здоров‘я державних фінансів.

«Ми переконані, що існує ризик завчасного усунення бюджетної підтримки і для тих, хто приймає рішення і має вибір, гарною порадою було б діяти поступово і зберегти бюджетну підтримку для стабілізації економічного відродження, допоки довгострокову шкоду від COVID-19 не буде взято під контроль», - заявив Гаспар.

Країнам, які обмежені у доступі до фінансових ринків, Гаспар рекомендує балансувати між перевагами і витратами підтримки екноміки.

Дивіться також: Світовий день продовольства: хто найбільше страждає від нестачі харчів, і як цьому можна зарадити. Відео

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG